Akıllı Telefon Üzerinden Ücretsiz YouTube HD Video Nasıl İndirilir? | YouTube Türkiye Bilgi,Haber ve Destek Platformu

Type to search

Bilgiler

Akıllı Telefon Üzerinden Ücretsiz YouTube HD Video Nasıl İndirilir?

Akıllı Telefon Üzerinden Ücretsiz YouTube HD Video Nasıl İndirilir?

 

YouTube’un, YouTube Go platformu, akıllı telefonlar üzerinden ücretsiz video indirme özelliği sunuyor ve ülkemizde de kullanıma açıldı. YouTube üzerinden yayınlanan videoları, telefonunuza indirip tekrar izlemek isterseniz kotanızdan gitmeyecek. İşte YouTube Go’nun detayları;

YouTube Go, YouTube’un ücretsiz video indirme özelliği sunan platformu ile YouTube üzerinden artık bütün videoların indirilmesine olanak tanıyor. Böylece tekrar videoyu izlerken internet kotası kullanma ihtiyacı yok olacak. Diğer taraftan video indirmek isteyen kişiler indirme yapmadan önce video kalitesini diledikleri gibi seçme şansları bulunuyor. Bu video kaliteleri 3 gruba ayrılacak bunlar; yüksek kalite, standart kalite ve düşük kalitedir. Dahası indirilen videolar başka cihazlara da Bluetooth yardımı ile paylaşma olanağı tanıyor.

YouTube Go’ya sahip olan kişiler, platform üzerinden yüklenen videoları indirebilir ve yine izlemek istedikleri takdirde internet kotasından tüketmeden izlemeleri sağlanır. YouTube Go programı ile bu özellik kullanıcılara Google tarafından sunulmuştur. Standart olan YouTube uygulamasına benzerlik gösteren YouTube Go istediğiniz bir videoya dokunduğunuzda, videoyu indirmek için bir pencere ekrana geliyor. Burada karşınıza 3 tane seçenek çıkıyor bunlar; Standard quality, Basic quality ve High quality’dir. Bu uygulama internet bağlantısı yavaş olan bölgeler ve depolamam alanı sınırlı olan telefonlara göre tasarlanmıştır. Videoları paylaştıktan sonra karşı tarafın izleyebilesi için güvenlik kontrolü sebebiyle 15KB’lık aktarım yapması gerekir.

 

 

 

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *