Berkcan Güven Ne Kadar Kazanıyor?

Berkcan Güven Ne Kadar Kazanıyor?

 

YouTuber Berkcan Güven, ülkemizde kaliteli içerik çekenlerden biridir. Herkesin merak ettiği konulardan biri YouTuber Güven, ne kadar para kazanmaktadır? Bu konuda sitelerde değişik fiyatlar belirtiliyor. Aylık olarak 3.000 TL ile 50.000 TL arasında rakamlar olduğu tahmin ediliyor. Bu rakamlar arasında yüksek bir fark bulunuyor.

Aşağıda verilen formül ile yalnızca Berkcan Güven’in değil başka YouTuber’ların da ne kadar para kazandığını hesaplamanız mümkün.

 

Aylık ortalama 15 + Milyon izleniyor,

Adsense bin görüntülemeye (BGBG) Vemiş olduğu para ortalama olarak 0.30,

Berkcan Güven’in hemen hemen tüm videoları reklam içeriyor,

Bu her reklamın 3 defa görüntülendiğini düşünürsek,

45 milyon reklam görüntülenmesi olmuş oluyor,

45 milyonu 1000’e bölersek (BGBG) = 45.000 olur,

45.000 x 0.30 = 13.500 TL

 

Yapmış olduğumuz bu basit hesap ile, ortalama olarak ne kadar para kazandığını tahmin etmiş sayılırız. Bu formül yalnızca belli veriler sonucunda alındı. Yani net olarak bu parayı alıyor demek yanlış olur. Hesaplamaların sonunda çıkan 13.500 TL fiyat haricinde birde sponsor olarak çektiği videolar da bulunuyor.

 

Onlarla birlikte aylık kazandığı miktar çok daha fazladır. Fakat ünlü YouTuber’ın son paylaşmış olduğu videoya göre aylık ortalama kazancı 500 ile 700 USD arası olduğu belirlendi.  Yapmış olduğumuz hesaba göre bu kriterler uyuşmadı peki ama neden? Videonun içerisinde kendi de belirtiyor, 10 dakika altında video yüklemek ve videoların birçoğuna reklam koymaması aylık kazancında azalmalara neden oluyor.

 

Ersin Yıldırım

1989 Malatyada doğdum. Gaziantep Üniversitesinde güzel sanatlar bölümünü bitirdim. Görsel sanatlara ilgi duyuyorum. Dans okulunda işletmeci olarak çalışmaktayım. YouTube videolarını yorumlamaya bayılıyorum. e.yildirim@youtubeturkiye.net https://www.youtubeturkiye.net/yazarlarimiz

Bir cevap yazın