Dünyanın En Ünlü Youtuberları Kimler?

Artık Youtuber olmak bir meslek haline geldi. Ülkemizde bu işi ciddi anlamda yapan insanlardan çok daha fazlası sadece kendi ülkelerine değil çektikleri videoların İngilizce olmasından dolayı tüm dünyaya hitap ediyorlar. Bu durum da elbette onların çok daha fazla abone sahibi olmalarına sebep oluyor. Dünyanın en ünlü Youtuberları kimler diye merak ediyorsanız bu durumun oldukça göreceli olduğunu söylememiz gerekir. Ancak bizim derlediğimiz Dünyanın en ünlü Youtuberları listesi şu şekilde:

PewDiePie

Youtube kanalları üzerinden oyun tanıtımları yapmak ve bu oyunları herkes izlerken oynamak aslında Youtuber olmanın çıkış noktası. PewDiePie, bu ilginç rumuzla kendi kanalında oyun tanıtımları yapıyor. Ancak bunu yaparken de insanların ilgisini çekecek şekilde çeşitli eğlenceli konuşmalarla izleyenleri eğlendirmeyi başarıyor. PewDiePie 2017 yılı içinde tam 8 milyon dolarlık bir gelir elde etti ve dünyanın en iyi Youtuberları arasında gösterilmekte.

Mark Fischbach

Mark Fiscbach da yine Youtube üzerinden oyunlar oynayarak ünlü oldu. Ancak onun oynadığı oyunlar daha çok yetişkinlere hitap eden korku oyunları. Durum böyle olunca da bu videolar insanların kısa zamanda ilgisini çekmeye başladı. Dünya genelinde 19 milyon takipçiye ulaşan Mark Fischbach kendine özgü ses tonuyla da özellikle genç kızların ilgi gösterdikleri bir şahsiyet.

Dude Perfect

Sporla ilgilenenler tarafından takip edilen bu beş adam bir taraftan spor yaparken diğer taraftan da bu videoları eğlenceli bir hale getiriyorlar. Genellikle Amerikalıların ilgisini çekecek sporları yapan topluluk bu sayede 2017 yılında 14 milyon dolarlık bir kazanç sağlamış. Elbette bu kazancın içerisinde sponsor gelirleri de var. Dude Perfect de dünyanın en iyi Youtuberları arasında.

Evan Fong

Sadece Youtube üzerinde oyun oynanarak para kazanılır mı demeyin. Çünkü oyun videoları gençler tarafından en çok takip edilen videolar arasında. Durum böyle olunca Evan Fong da sadece Youtube üzerinden oyun oynayarak 2017 yılında tam 15,5 milyon dolarlık bir kazanç elde etti. Tabi ki bu kazancın için sponsorlarının kendisine ödediği büyük de bir pay var.

Daniel Middleton

Biraz yakışıklıysanız ve kamera karşısında karizmatik görünebiliyorsanız aslında çektiğiniz videoların konusunun ne olduğu da çok fazla önem taşımıyor. Daniel Middleton da oyun oynayarak ünlü olanlardan. 2017 yılı içerisinde hem Youtube’dan hem de sponsorlardan tam 16,6 milyon dolarlık bir kazanç elde etti

Ersin Yıldırım

1989 Malatyada doğdum. Gaziantep Üniversitesinde güzel sanatlar bölümünü bitirdim. Görsel sanatlara ilgi duyuyorum. Dans okulunda işletmeci olarak çalışmaktayım. YouTube videolarını yorumlamaya bayılıyorum. e.yildirim@youtubeturkiye.net https://www.youtubeturkiye.net/yazarlarimiz

Bir cevap yazın