Nasıl Youtuber Olunur?

Youtuber olmak aslında oldukça basit ve bunun için herhangi bir şart bulunmuyor. Buradaki püf nokta sizin bir Youtuber olmak için ne kadar istekli olduğunuz. Youtuber olmak için basit bir cep telefonu bile yeterli olabiliyor. Ancak günümüzde ekipman anlamında çıta oldukça üst seviyelere taşınmış durumda.

Youtuber olmak için en çok ihtiyacınız olacak şey elbette ki zaman. Zamanınız yoksa ve düzenli videolar çekmeyecekseniz bu işe girmenizin de bir faydası yok. Günümüzde ses getirmiş tüm Youtuberlar bunu düzenli içerik eklemelerine borçlular. Elbette çekilen videoların içeriği de burada önem taşıyor. Ancak ne olursa olsun sürekli paylaşım bu işin püf noktası.

Youtuberların çektikleri videolarda kullandıkları ekipmanlar artık oldukça pahalı ekipmanlar olmaya başladı. İnsanlar Youtube üzerinden gelir elde ettikçe bu paralarla yeni ve pahalı ekipmanlar alıp yayınlarının kalitelerini de yükselttiler. Sadece ekipman bazında bakmamak gerekli. Bu işi gerçekten ciddiye alanlar kazandıkları paralarla kendilerine ufak stüdyolar dahi açıp çeşitli dekorlarla burayı doldurdular.

Bununla birlikte sınırlı imkanlarla video çekip yayınlayan insanlar da yok değil. Ekipman konusunda yetersiz kalan bazı Youtuberlar çektikleri videoların insanların ilgisini çok fazla çekmesinden dolayı ekipmanlarını yenileme gereği dahi duymadılar. Çünkü videoların içeriği ve izleyiciyi kendisine bağlaması kalitesinin önüne geçiyordu.

Ancak şunu da unutmamak gerekir ki pek çok insan izlemek için bir videoyu açtığında karşısında nispeten kalite ve içerik anlamında iyi bir video görmek ister. Siz bunu ilk 10 saniyede izleyiciye ispatlayabilirseniz otomatik olarak bir abone daha kazanmışsınız demektir.

Ersin Yıldırım

1989 Malatyada doğdum. Gaziantep Üniversitesinde güzel sanatlar bölümünü bitirdim. Görsel sanatlara ilgi duyuyorum. Dans okulunda işletmeci olarak çalışmaktayım. YouTube videolarını yorumlamaya bayılıyorum. e.yildirim@youtubeturkiye.net https://www.youtubeturkiye.net/yazarlarimiz

Bir cevap yazın