YouTube Bir Günde Ne Kadar İzleniyor? | YouTube Türkiye Bilgi,Haber ve Destek Platformu

Type to search

Bilgiler

YouTube Bir Günde Ne Kadar İzleniyor?

2006 yılında kurulduğundan bu yana insanların internet üzerinden video işledikleri en önemli site olan YouTube, geçen bu zaman diliminde oldukça büyük aşamalar kaydetti. İlk başlarda başa baş bir şekilde rekabet ettiği tüm diğer video sitelerini deyim yerindeyse bir anda silip attı.

İnsanlar artık her türlü görsel bilgiyi de YouTube üzerinden öğrenmeye başladılar. Canlı yayın yapan bireysel kullanıcılar ciddi paralar kazandılar. Peki, bu kadar ünlü olan YouTube bir günde ne kadar izleniyor? Bu veri her dakika artarak çoğalmakta. Şirketin en son açıkladığı verilerle birlikte insanlar da YouTube bir günde ne kadar izleniyor sorusuna cevap buldular. Verilen cevap adeta dudak uçuklatan cinstendir. YouTube bir gün içinde tam 1 milyar saat izlenmekte.

Herkes Günde 1 Saat Video İzliyor

Youtube’un dünya üzerinde 1 milyar kullanıcısı olduğunu düşündüğümüzde karşımıza her kullanıcının günde 1 saat YouTube üzerinden video izlediği sonucuna ulaşabiliriz. Günde 1 milyar saat izlenme süresini biraz daha açacak olursak bunun 114 bin yıllık bir zamana tekabül ettiği sonucuna da ulaşabiliriz.

Youtube’un bir günlük izlenme oranı her dakika daha da artmakta. 2014 yılı sonunda yani 3 yıl önce Youtube’un günlük izlenme oranının 300 bin saat olduğunu düşündüğümüzde bu oranın nasıl bir hızla arttığını daha da iyi anlamak mümkün olur. YouTube şu anda video siteleri arasında en popüler ve altyapısı en kuvvetli olan video sitesi.

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *