Youtube Üzerinden Canlı Yayın Avantajları | YouTube Türkiye Bilgi,Haber ve Destek Platformu

Type to search

Bilgiler

Youtube Üzerinden Canlı Yayın Avantajları

Youtube üzerinden canlı yayın yapmak aslında herkes için gerekli olan bir özellik değil. Yaptığınız yayını birilerinin izleyeceğinden eminseniz canlı yayın yapabilirsiniz. Ancak sizi canlı olarak kimse izlemeyecekse bunun bir esprisi kalmıyor.

Youtube üzerinden canlı yayın yapmak ilk başlarda daha çok abone sayısı oldukça fazla olan büyük firmaların abonelerine ulaşmak için kullandıkları enteresan bir yöntemdi. Ancak bu yöntemin enteresanlığı zaman geçtikçe etkisini kaybetmeye başladı. Günümüzde Youtube üzerinden canlı yayın yapmakla video eklemek arasında çok büyük bir fark yok.

Canlı yayın anlamında Youtube, Twitch ile karşılaştırıldığında da geride kalıyor. Bunun en büyük sebebi ise oyun tutkunlarının canlı yayın yapmak için Twitch’i kullanmaları. Peki bu oyun tutkunları Youtube gibi daha büyük bir kitleye ulaşmak varken neden Twitch üzerinden canlı yayın yapıyorlar. Bunun cevabı çok basit. Twitch’in Youtube üzerinde olmayan anlık bağış seçeneği ile canlı yayını yapan kişi anında para kazanabiliyor. Youtube’da ise para kazanmak için reklam gelirlerinizin iyi bir seviyede olması gerekiyor.

Çok kişi ulaşamayacağınızı düşünüyorsanız en azın ilk başlarda Youtube canlı yayın olayına girmemenizde fayda var. Eğer videolarınızı çekip sonradan yayınlarsanız bu sayede hem canlı yayın hatalarından kurtulursunuz hem de videonuz üzerinde dilediğiniz gibi montaj yapma şansınız olur. Aynı zamanda canlı yayın olduğu için yaşayacağınız hata yapma tedirginliği de önceden çektiğiniz videolarda olmayacaktır.

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *