Youtube Üzerinden Canlı Yayın Yapmanın Amacı

Günümüzde Youtube insanların kendi becerilerini, ilgi alanlarını ve paylaşmak istedikleri pek çok şeyi insanlara sunabildikleri önemli bir mecra halini aldı. Youtube üzerinden canlı yayın yapmanın amacı kişiden kişiye farklılık göstermekte. Ancak herkes için ortak nokta ve gerekli olan şey izleyici. Eğer izleyiciniz yoksa canlı yayın yapmanızın da pek bir anlamı kalmıyor

Youtube canlı yayınları genellikle insanlarla daha çok etkileşim yakalayabilmek için yapılıyor. Yayını yapan kişiye sorulan sorular, kişinin sorulara cevap vermesi gibi interaktif uygulamalar hem canlı yayını izleyenlerin videoyu kapatmasına engel oluyor hem de gerçekten ilginç geldiği için insanlar kanala abone olup daha sonraki yayınları da izlemek istiyorlar. Bu bakımdan canlı yayın yaparken izleyicilerle bir şekilde iletişim kurmak ve onları da yayına ortak etmek oldukça önemli.

Youtube Üzerinden Para Kazanmak

Youtube üzerinden canlı yayın yapmanın amacı elbette büyük bir çoğunluk için para kazanmak. Bununla birlikte sadece yaptıkları işleri insanlara anı anına ulaştırmak isteyenler de var. Bu tarz insanlar genellikle para kazanmak yerine insanların ilgisini çekmek adına bu videoları çekmekteler. Canlı yayın yapıp sadece yayını izleyenlerin isimlerini sayarak dahi oldukça fazla insan çeken Youtuberlar olduğu bilinmekte.

Youtube üzerinden canlı yayın yapmanın amacı para kazanmak olduğu için yayın yapacak insanlar bu işe gerçekten büyük yatırımlar yapmaktalar. Evlerinin bir odasını stüdyoya dönüştürenler, yayından önce 2 saat kostüm ve makyaj yapanlar, kaliteli bir yayın yapmak için pahalı ekipmanlar satın alanlar… Bunların hepsi Youtube üzerinde kendilerine ait bir kullanıcı kitlesi yaratmak isteyenlerin yaptıkları. Canlı yayın yapın ya da sonradan Youtube üzerine video yükleyin. İkisinde de insanlara bu iş için maddi manevi emek harcadığınızı göstermeniz gerekiyor.

Ersin Yıldırım

1989 Malatyada doğdum. Gaziantep Üniversitesinde güzel sanatlar bölümünü bitirdim. Görsel sanatlara ilgi duyuyorum. Dans okulunda işletmeci olarak çalışmaktayım. YouTube videolarını yorumlamaya bayılıyorum. e.yildirim@youtubeturkiye.net https://www.youtubeturkiye.net/yazarlarimiz

Bir cevap yazın