Youtube Videolarının İzlenme Sayısını Arttırma | YouTube Türkiye Bilgi,Haber ve Destek Platformu

Type to search

Bilgiler

Youtube Videolarının İzlenme Sayısını Arttırma

Youtube üzerine video yükleyen herkesin aklındaki ilk soru Youtube üzerindeki videolarının izlenme oranlarını nasıl arttıracağı. Bunun için çeşitli püf noktalar mevcut. Ancak aynı zamanda biraz da akıllıca davranmak gerekiyor.

Youtube videolarının izlenme sayısını arttırmak için ilk önce kanalınıza ait belirli bir konunun olması. Yani eğer her telden videolar ekliyorsanız bu durum belirli bir ilgili alanı olan kişiyi kanalınıza abone etmek yerine geçerken bir baktım şekilde düşünen kişileri kanalınıza abone eder. Bu aboneler bir daha sizin çektiğiniz videoları izlemesi neredeyse imkânsız gibidir.

Kanalınızda belirli bir konuya değinirseniz çok daha kolay bir şekilde izlenme oranlarınızı arttırabilirsiniz. Elbette bunun seçimini yaparken biraz da ileri görüşlü olmak gerekiyor. Kendi ilgi alanınız olmasa dahi eğer amacınız videolarınızın izlenmesini sağlamaksa o zaman yakın zamanda insanların ilgisini çekecek bir konuyu önceden tahmin edip onunla ilgili videolar çekmelisiniz.

Bir diğer önemli nokta ise çektiğiniz videolarınızın kalitesi. İnsanlar videonuzun izleyip izlemeyeceklerine ilk 10 saniye içinde karar verirler. Bu bakımdan etkili bir giriş ile insanları bağlamaya çalışabilirsiniz. Bu girişin nasıl olacağı tamamen sizin hayal gücünüze kalmış. Bununla birlikte videoyu çekerken kullanacağınız cihazlar da oldukça önemli. Kaliteli bir görüntüye sahip olan videolar çekmek için orta karar bir kamera alabilirsiniz. Ancak günümüzde fotoğraf makineleri dahi 4K kalitesinde videolar çekebiliyorlar.

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *