YouTuber Nedir? Youtuber Nasıl Olunur? Youtuber Olmak İsteyenler Buraya…

YouTuber Nedir? Youtuber Nasıl Olunur?

YouTube için özgün içerik üreten kişilere YouTuber adı verilir. Video çekmeye başladıktan sonra bunu azanca dönüştürmeye başladığınızda, sizler de bir YouTuber olursunuz. Ayrıca Vlogger da var anca bu kamera karşısında video üreten ve yükleyen kişilere denir.

 

YouTuber Nasıl Olunur?

İlk önce kanalınızın temasının ne olacağına karar verin ardından popüler olan temalardan birini de tercih edebilirsiniz. Mesela bilgisayar oyunu, makyaj, teknolojik ürün tanıtımları gibi. Hepimiz özellikle makyaj videolarını ilgimizi çekse veya çekmese de seyrediyoruz. Makyajın dakikalar boyunca sürmesi ve sanata dönüşmesi alakası olmayan erkeklerin bile ilgisini çekiyor. Bu işi yapmak için kamera ve mikrofon almanız şart. Özellikle Vlogger’lar için mikrofon önemlidir çünkü görüntünüz çok kaliteli olsa da eğer sesiniz kötü geliyorsa takipçi kaybedersiniz.

Bunların haricinde bazıları amatör kamera ve videolarına rağmen, sosyal medyada olay yaratabiliyor. Birkaç günde abone sayısı yüz binin üzerine çıktı. Bunu saçma bulabilirsiniz ama farklı olmaları da diğerlerinden ayrılıp izlenme sayısını arttırdı.

 

Yaratıcılığınızı Kullanın

Kurgu yapmanız için bilgisayar ve programları iyi bilmelisiniz. Bu programlar karmaşık gibi görünse de vakit harcayınca öğrenmeye başlıyorsunuz. Çünkü videolarını bu programlar sayesinde izlenebilir bir duruma getirmiş olacaksınız. Daima eleştirilere açık olun, insanların sizleri eleştirmelerine olanak tanıyın. Çünkü ne kadar çok eleştiri alırsanız o kadar çok meşhur olma şansınız var. Takipçilerinize, sizi eleştirmeleri için birkaç açık verin ve troller yapmalısınız. Bu sayede hem siz hem de onlar kazanmış olur.

 

 

Ersin Yıldırım

1989 Malatyada doğdum. Gaziantep Üniversitesinde güzel sanatlar bölümünü bitirdim. Görsel sanatlara ilgi duyuyorum. Dans okulunda işletmeci olarak çalışmaktayım. YouTube videolarını yorumlamaya bayılıyorum. e.yildirim@youtubeturkiye.net https://www.youtubeturkiye.net/yazarlarimiz

Bir cevap yazın