Kategoriler
Küresel YouTube Haberleri

Youtuber’ların Tercih Ettiği Yeni Tarayıcı Brave

Youtuber’ların Tercih Ettiği Yeni Tarayıcı Brave

 

Son zamanlarda YouTube’un içerik oluşturuculara sunmuş olduğu geliri kısması nedeniyle, YouTuber’ların değişik yollara yönelmesini sağladı. Bu sayede insanların yeni gözde tarayıcısı Brave olmuştur. Youtuber’lara, Youtube ‘da gelişmesi gereken ve kötüye doğru giden topluluk yönergeleri zor zamanlar yaşamasına neden oluyor. Şirket Youtuber’lara ödediği ücret de değişikliğe gitmesi Youtuber’ların moralini bozmaktadır.

Bu kişileri değişik yollara yönlenmesine neden oluyor. Youtube’dan vazgeçmek istemeseler de ne yapmaları gerektiğine karar veremiyorlar. Dolayısıyla YouTuber’lar çözüm olarak Brave’ keşfettiler.

Youtube’un gelişen bu politikalarından daha sonra bazı özellikleri bulunduran açık kaynak kodlu web tarayışına Brave denir. Kurucuları Brian Body ile Mozilla olmakta ve Brendan Eich tarafından geliştirilmiştir. Google’ın açık kaynak kodlu yazılım geliştirme programı olan Chromium ile yapılmıştır. Safari, Chrome, Firefox gibi tarayıcıların aksine reklam engellemenin haricinde, istediğiniz site ve Youtuber’lara bağış yapabilme imkânı sağlıyor.

YouTube Red gibi çalışıyor fakat, aradaki fark paranızın kime gitmesi gerektiğine siz karar veriyorsunuz. Bu konunun YouTube tarafından nasıl bir tepki alacağı tahmin edilmiyor.

 

 Logan Paul YouTube’dan Atılmayı Hak Etmedi

Dünyaca ünlü YouTuber’lardan biri olan Bart Baker, YouTube’un plitikalarından rahatsız olması nedeniyle Brave’e fazlasıyla destek vermektedir. Baker YouTube’dan para kazanırken yaşadığı sorunları anlatıyor. YouTube’un reklam alanların para kazanamadığını belirten Baker, hazırlamış olduğu videonun ücretini karşılamak için 40 milyon görüntü alması gerektiğini belirtiyor. Bu da sürdürülebilir olması mümkün olmadığını dile getirmiştir. YouTube’un içerikleri için uygun ücreti vermediğini sözlerine ekliyor.