Kategoriler
Küresel YouTube Haberleri

YouTuber Enes Batur Hakkında Çıkan Haberlere Cevap Verdi

YouTuber Enes Batur Hakkında Çıkan Haberlere Cevap Verdi

 

Enes Batur hakkında birkaç gün önce televizyon ve bazı haber siteleri saldırgan bir tavırla haberler yayınlamıştı. Enes Batur’a karşı eski videoları ve yapmış olduğu paylaşımları göstererek saldırılar yapıldı. Ünlü YouTuber Enes Batur cephesinden konuyla ilgili olarak ne zaman açıklama geleceği merakla bekleniyordu. Nitekim beklenen bu açıklama 2 gün sonra yapıldı.

 

Enes Batur’u Ana Haber Bültenine Taşıyan Beyaz TV: Çocuklarınızı Bu Adamdan Uzak Tutun!

Özellikle YouTuber’ın filmi çıktığı sırada yapılan eleştirilerin, sebebini anlayamadığını belirten Enes Batur, Mevlâna videosu hakkında çıkan iddialara yanıt verdi. Yüklemesini yeni yaptığı iddia edilen ve arka fonda Mesneviden Ders Aldım ilahisi çalarken, hover boardla döndüğü video ile ilgili soruları cevapladı. Ünlü YouTuber bu videoyu yeni yüklemediğini, internet trendi olduğu zamanlarda 2017 Kasım ayında yüklediğini anlattı.

Haber kanallarının, hayranlarının videoya verdiği tepkilerin de doğru olmadığını belirten YouTuber, bunların aksine videoyu paylaştığı zamanlarda çok takdir edildiğini vurguladı. Paylaştığı videonun Mevlana’ya hakaret içermediğini ayrıca içeriyor olsaydı o zamanlar buna benzer tüm videoları üretenlerin suçlanması gerektiğini söyledi.

 

Enes Batur’un Filmi Arif V 216’yı Geride Bırakarak Bu Hafta En Çok İzlenen Film Oldu!

YouTuber’ın bahsettiği trend geçtiğimiz senelerde sosyal medyada çok paylaşılıyordu. Buna benzer videoların paylaşıldığı esnada hiçbir haber kanalı konuyla ilgili hiçbir şey yapmadı. Ayrıca Enes Batur bu videoyu Instagram hesabından da paylaştı ve hiç olay olmadı. Açıkçası YouTuber’ın filminin çıktığı sırada böyle haberlerin yapılıyor olması biraz düşündürücü değil mi?

 

 

Kategoriler
Küresel YouTube Haberleri

Sosyal Medya Fenomeni Reynmen Rol Aldığı Filmi Hayranlarıyla Birlikte İzledi

Sosyal Medya Fenomeni Reynmen Rol Aldığı Filmi Hayranlarıyla Birlikte İzledi

 

Sosyal medya fenomeni Reynmen takma isimli Yusuf Aktaş’ın rol almış olduğu Hayal mi Gerçek mi? filmini sevenleriyle beraber izleme şansı oldu. Tema Park’ı, alışveriş merkezleri ve gösteri merkezi ile birleştiren Vialan’da yapılan gösterime sosyal medya fenomeni Reynmen’in hayranları çok yoğun ilgi gösterisinde bulundu.

Hayal mi Gerçek mi? Enes Batur’un hayatını konu alan film de rol alma şansı bulan Reynmen, oynamış olduğu filmin sosyal medya için bir şaheser olduğunu belirtti. Reynmen yoğun ilgi ve talep gördüklerini ve film sosyal medya fenomenlerinin de iyi işler yapabileceğini göstermiş olduğunu söyledi. Yakın zamanda sinema gibi bir projesinin olmadığını anlatan Reynmen, sinema ve dizi sektörlerini az da olsa tahmin ettiğini, bunlar için fazla zaman harcanması gerektiğini söylüyor. Şu anda bulunduğu yerde rahat olduğunu istediği gibi hareket edebildiğini anlatıyor.

İlginin Sebebi Samimiyet

2,5 yıl önce çekmiş olduğu 15 saniyelik videolar ile internet dünyasına ilk adım atan fenomen, ilk zamanlar eğlenerek yaptığı şey daha sonradan işi oldu. Kitlelerin sayısı her geçen gün artmaya başlayınca şirketler anlaşma yapmak için bekliyor. Daha sonra bunu iş olarak yapmaya, sahiplenmeye çalışıyorsunuz. Hayranlarının çok olması hem çok zor hem de aşırı heyecan verici bir duygudur. Her yaştan, her dilden insan sizi takip ediyor. Bu yüzden yapmış olduğunuz tüm hareketlere özen göstermelisiniz. Bu ortamda belki RTÜK yok ama yine de örnek teşkil etmek zorundasınız. Bizler internet ünlüsü olarak adlandırılıyoruz. Diğer ünlülerden tek farkımız ulaşılabilir kişiler olmamızdır. Kişiler sosyal medya fenomenlerini samimi gördükleri için onlarla beraber büyümemiz bizi sevmelerine en büyük nedendir. Bu yüzden hayranlarımız bize ilgi gösteriyor diye düşünüyor.

 

 

 

Kategoriler
Küresel YouTube Haberleri

Ne Danla Bilic Ne de Enes Batur! Prenses Elif 2,5 Milyar Defa İzlendi

Ne Damla Bilic Ne de Enes Batur! Prenses Elif 2,5 Milyar Defa İzlendi

 

YouTube dünyasında en çok izlenen videoların başında gelen Enes Batur ve Danla Bilic gibi kişilerin çekmiş oldukları videolar takipçileri tarafından milyonlarca defa izlendi. Fakat onların yanında 5 yaşındaki bir isim daha fazla ilgi çekti. Prenses Elif adında YouTube kanalı bu zamana kadar 2,46 milyar defa izlendi.

Son zamanlarda YouTube, ülkemizde de dahil olmak üzere bütün dünyada en ünlü iletişim aracıdır. Bunun yanında kazandırdığı paralar ile de adından sık bahsediliyor. 5 yaşında olan Elif de ülkemizde en fazla izlenen çocuk YouTuber’ı olmayı başardı. Elif’in 1,5 milyondan fazla takipçisi bulunuyor. Dolayısıyla kanalın izlenme rakamları da çok fazla oluyor. Prenses Elif isimli kanal 2,46 milyar defa izlenme rakamına sahip. Bu yüzden bütün dünyada popüler iletişim aracı olan YouTube, kazandırdığı paralar ile de daha nice YouTuber’ların oluşacağının sinyalini veriyor.

Prenses Elif’in, 2016 senesinde kurulmuş olan YouTube kanalının takipçi sayısı 1,5 milyonu geçmiş bir durumda. Kanalın izlenme sayısı rekor kırabilecek şekilde 2 milyar 433 milyon 820 bindir. Ülkemizde en çok bilinen YouTuber Enes Batur’un takipçi sayısına henüz ulaşamamış olsa bile izlenme rakamlarında onu yakalamak üzeredir. Danla Bilic, izlenme sayısında Prenses Elif’in yakınına bile yaklaşamamıştır. 5 yaşındaki Elif’in resmi bir kazanç bilgisi olmasa da aylık kazancının binlerce USD olduğu tahmin edilmektedir.

 

Kategoriler
YouTube Türkiye Haberleri

YouTuber Enes Batur ile Röportaj

YouTuber Enes Batur

 

Öğrenci odasında başladığı bu macera bugün, YouTube’da 6 milyon takipçi ve ilk filmi 1 milyonun üstünde izlenme ile devam etmektedir. Bazı yaş grubu gençler Enes Batur’u yakından takip ediyor. Enes Batur ile yapılan bir röportajda kendisini  daha iyi anlatıyor.

 

Çocuklar En Fazla Aileden Etkilenirler, Sosyal Medyadan Değil

Aileler sosyal medyadan korkmakta ve çocuklarını uyarmakta haklılar. Ancak sosyal medya çok da faydalıdır. Çocuk ailede ne görürse onu yapar ve sosyal medyada kötü olarak ne görürse görsün, aileden almış olduğu terbiye ile bunları görmez. Gençler sosyal medyayı iyi bir şekilde kullanırlarsa katkısını görürler. Aileler çocuklarının internette ne yaptıklarını kontrol etmeliler fakat yasaklamadan. Sadece kötü olan şeyleri söylemelidirler eğer ailede böyle kötü şeyler yok ise zaten çocuk yapmaz.

 

Bilgisayar Mühendisliğini Kazandı

Enes Batur aslında çalışkan bir öğrenci olduğunu annesinin sürekli kontrol ettiğini söylüyor. Babama söz vermiştim ve insan isterse her şeyi başarabilir. Antalya Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nü kazandım ve bu sene 1. Yılım film için dondurdum eylülde başlayacağım.

Cem Yılmaz Benim İdolüm

YouTube başlamadan önce Cem Yılmaz’ı izliyordum. Küçüklüğümden bu yana onun hayalim onun şovuna gitmek. Ancak hala fırsat bulup gidemedim. Onunla tanışmayı çok istiyorum Twitter’da bir video çekmişti bende ona bir video ile gönderme yapmıştım.

 

6 Milyon Takipçi Büyük Sorumluluk

Elbette, her söylediğiniz cümleye dikkat etmeniz gerekiyor. Milyonlarca kişi izliyor sonuçta, az takipçi varken buna çok özen göstermiyordum. İlk başladığım zamanlar bende küçüktüm buna pek dikkat etmiyorum. Şimdi kırmızı çizgilerim var takipçilerimi ailem gibi görüyorum. 3 yıl önce rastgele seçtiğim videolar var yaşımın da küçük olması nedeniyle söylenen laflar. Sorumluluğumun farkına varıp, takipçilerim artmaya başlayınca o videoları kaldırdım. Daima iyi bir örnek olabilmek için uğraşıyorum.