Kategoriler
Küresel YouTube Haberleri

Enes Batur’un Aylık Kazancı Belli Oldu

Ülkemizin en bilinen Youtuberları arasında olan Enis Batur’un bu işten ne kadar para kazandığı büyük küçük herkesin merak ettiği bir konu. Şu anda 7 milyondan fazla abonesi bulunan Enes Batur’un Youtube üzerinden kazandığı paranın en üst seviyeye ulaştığı konuşuluyor. Enes Batur elbette sadece Youtube üzerinden para kazanmıyor. Sponsorlukları, çektiği reklam filmleri ve yakın zamanda vizyona giren sinema filmi de ona oldukça yüksek paralar kazandırmakta.

Enes Batur’un ne kadar para kazandığı konusuyla ilgili elbette net bir açıklama yok. Bu durumun yeniden gündeme gelmesinin en büyük sebebi ise Milliyet Gazetesi yazarı Ali Eyüboğlu’nun yazdığı yazı. Bu yazıda Eyüboğlu, Enes Batur’un yıllık kazancının 530 Bin TL olduğundan bahsetmekte.

Kazanç bu kadar yüksek olunca Enes Batur’un bu kazancından da hayli yüksek miktarda vergi ödemesi bekleniyor. Yakın zamanda çektiği sinema filmi sayesinde 1 milyon 480 bin izleyiciye ulaşan Batur, hasılat olarak da 17,4 milyon TL para kazandı.

Eğer hükümet Youtube üzerinden para kazanan Youtuberlardan vergi alınması yönündeki konuyu karara bağlarsa Enes Batur’un önümüzdeki yıl vergi rekortmenleri listesine üst sıralardan giriş yapması bekleniyor. Ancak Youtube üzerinden kazanılan paraların ne şekilde vergilendirileceği ile ilgili hala büyük bilinmeyenler mevcut. Enes Batur’un Youtube üzerinden daha çok paralar kazanmasına da kesin gözüyle bakılmakta. Çünkü kendisini ciddi anlamda takip eden büyük bir kitle var.