100 YouTuber, Fortnite ile YouTube’da İzlenme Rekoru Kırdı

100 YouTuber, Fortnite ile YouTube’da İzlenme Rekoru Kırdı

 

YouTube, şimdiye dek en büyük canlı yayınlarından birine tekil bir kullanıcı ile imza atmayı başardı. Yayın 100 YouTuber’ın katılımı sonucunda gerçekleşti ve tam olarak 3 saat gibi sürede inanılmaz bir izlenme sayısı oldu. Ayrıca Drake’in Twitch ve Ninja üzerinden yapılan Fortnite yayınıyla, kırılan Twitch izlenme rekorunun yankısı hala devam ediyordu. Diğer taraftan buna benzeyen diğer bir rekor da YouTube’dan yapıldı. Fakat YouTube’un rekoru, son derece iddialı ve 28 milyon takipçisi olan İspanyol YouTuber elrubiusOMG, diğer 99 YouTuber ile birlikte düzenledikleri Fortnite etkinliğinde 3 saatte 1 milyondan fazla kişiye ulaştı.

Bu sayı tekil kullanıcı için rekor seviyede olan bu sayı maalesef bütün popüler video paylaşım alanlarında en fazla izlenen yayın değildi.

En Fazla İzlenen YouTube Canlı Yayınları

Burada tekil kullanıcıların handikap yaşaması çok normal. Çünkü 1. Sırada 8 milyonun üzerinde izleyici ile 2012 yılında gerçekleşmiş olan Red Bull Stratos yayını yer alıyor. 2,3 milyon izlenme de Elon Musk’ın SpaceX etkinliği oldu. Fakat oyun bakımından YouTube’un bu kadar fazla izleyici çekebilmesi daha önce hiç görülmemiş. Canlı yayın ve oyun yayınları denilince akla ilk gelenlerden biri Twitch’dir.

Oyunun Fortnite olması da dikkat çekiyor ve son zamanlarda popülerliğini hızla arttıran oyun oyuncular dışında izleyiciler tarafından da büyük ilgi görüyor.

 

 

Ersin Yıldırım

1989 Malatyada doğdum. Gaziantep Üniversitesinde güzel sanatlar bölümünü bitirdim. Görsel sanatlara ilgi duyuyorum. Dans okulunda işletmeci olarak çalışmaktayım. YouTube videolarını yorumlamaya bayılıyorum. e.yildirim@youtubeturkiye.net https://www.youtubeturkiye.net/yazarlarimiz

Bir cevap yazın