117 Yıllık Sığır Eti Yedi

Youtube’da izlenme oranlarını arttırmak için insanlar sürekli olarak enteresan videolar çekmeye devam ediyorlar. Bu videolardan bir tanesi de kendi kanalında askeri yiyecekleri test eden Steve1989MREInfo kanalının sahibi Steve.

Steve çektiği son videoda ise 2. Boer Savaşı’ndan kalma 117 yıllık sığır etini test etti. 2. Boer Savaşı sırasında askerlere dağıtılan bu konserve sığır eti tam 117 yıldan beri açılmadan bekliyordu. Bu kadar eski bir yiyeceği tatmak elbette enteresan bir deneyim olmalı. Bu yiyeceğin nasıl bir tadı olduğunu merak eden Steve ise bunun için bir Youtube videosu çekmeye karar verdi.

Savaş zamanında askerleri enerjik tutamak ve onlara kalori ve karbonhidrat sağlamak için hazırlanan bu konserve bu sebepten dolayı lezzetli olması için değil, mümkün olduğunca bozulmadan uzun süre saklanabilmesi için üretilmişti. Konserve kutusunun üzerinde bir de bu eti kullanarak askerlerin çorba yapabilmeleri için yazılan bir çorba tarifi de bulunuyordu. Bu tarife göre bir de çorba hazırlayan Steve bu çorbanın tadını çok fazla beğenmediğini söylüyor.

117 yıllı bir sığır etini denese de bu et Steve’in yediği en eski yiyecek değil. Steve daha önce de 1861 yılında başlayıp 1865 yılında sona eren Amerikan İç Savaşı zamanından kalma bisküvileri de denemişti. İşin enteresan olan tarafı da Steve’in bu kadar eski yiyecekleri test etmesine karşın hiçbir sağlık problemi yaşamaması. İlgili videoyu buradan izleyebilirsiniz.

Ersin Yıldırım

1989 Malatyada doğdum. Gaziantep Üniversitesinde güzel sanatlar bölümünü bitirdim. Görsel sanatlara ilgi duyuyorum. Dans okulunda işletmeci olarak çalışmaktayım. YouTube videolarını yorumlamaya bayılıyorum. e.yildirim@youtubeturkiye.net https://www.youtubeturkiye.net/yazarlarimiz

Bir cevap yazın