Diyarbakır'daki Sosyal Deney Milyonlara Ulaştı | YouTube Türkiye Bilgi,Haber ve Destek Platformu

Type to search

Küresel YouTube Haberleri

Diyarbakır’daki Sosyal Deney Milyonlara Ulaştı

Diyarbakır’da “Evsiz ve aç birine yardım eder misiniz?” konulu sosyal deney videosunda vatandaşlar adeta seferberlik ilan ettiler. Alışveriş merkezinde Konya’dan geldiğini söyleyen ve cep telefonuyla annesini aramak için vatandaşlardan  yardım talep eden YouTuber Mert Karakaş ve Burak Sal, gece kalacakları akrabalarına ulaşamadıklarını ve paraları olmadıklarını da karşılaştıkları kişilere söylediler.

İnsanların telefonlarını kullanmak için izin isteyen iki YouTuber, bir süre sonra herkesin yardımıyla karşılaşmaya başladı. Milyonlarca kişiye hızlı bir şekilde yayılan bu video Türk milletinin ne kadar yardımsever olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi.

3 yıldır YouTube için içerik üreten ve son 8 aydır The Boss kanalı için aktif bir şekilde içerik sağlayan ikili, Diyarbakır’a girer girmez bu samimiyeti aldıklarını da belirttiler. Herkesin kendilerine evlerini açtığını ve yemek talep ettiklerini söyleyen YouTuber’lar, bu durumdan dolayı duygusal anlar yaşadıklarını da söylediler.

Türkiye’nin pek çok farklı bölgesinde aynı yaklaşımlar ile karşılaşabileceklerinden emin olduklarını söyleyen YouTuber’lar bu sosyal deney videosunun devamını da çekebileceklerini söylediler. Farklı şehirlerde aynı konseptte videolar yaparak Türk milletinin ne kadar sıcak kanlı ve samimi olduğunu gözler önüne sermek istediklerini belirten ikili, aynı zamanda eğlenceli ve sıra dışı video çalışmalarıyla da içerik üretmeye devam ediyor.

Instagram hesaplarından “Bizlere samimiyet, misafirperverlik ve insanlık dersi verdin Diyarbakır” mesajı içeren bir paylaşım yapan YouTuber’lar gelecek dönemlerde farklı içerikler de üreteceklerini söylediler.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *