Google YouTube Hikayeler’e Arka Planı Değiştirebileceğiniz Özellik Getiriyor

Google YouTube Hikayeler’e Arka Planı Değiştirebileceğiniz Özellik Getiriyor

 

Şimdilerde Google’ın beta aşamasında olan YouTube Hikayeler özelliğinde yeşil ekran gerektirmeden arka planı silme imkânı geliyor. Beta aşamasında olan bu özellik Instagram, Snapchat gibi sosyal medyalarda ki gibi artık YouTube’a da gelecektir. Özelliğin beta aşamasından çıkıp final sürüme ne zaman geçeceği ise net olarak bilinmiyor. Fakat Google bu özelliğin yanında başka bir özellik de getirecek.

 

Kullanıcılar İçin Büyük Kolaylık

Bir filmde görsel efektleri bol olduğunda oyuncuyu yeşil perdenin arkasına ekleyip, bilgisayarların yeşil ekranı ile oyuncuyu ayırmasını bekliyoruz. Şayet arkada yeşil ya da mavi tarzda bir perde yok ise, arka planı temizlemek bilgisayarlar için zor bir süreç olmaktadır. YouTube hikayeler özelliği ile Google işte tam da bunu getirmeyi hedefliyor. Arka plan nasıl olursa olsun arka planı temizleyen bu yeni uygulama, iyi bir kodlama ile akıllı telefonunuzun kamerası İphone X gibi olmasa bile arka planı temizlemenize fırsat sağlıyor.

YouTube Hikayeleri beta aşamasında kullanan herkese sundu. Esasen bunu mobil ortamda ve RGB kamera ile yapmak oldukça zor olur. Eğer görüntüyü hareketsiz kılarsanız bir ihtimal yapabilirsiniz. Fakat saniyede 30 kare gibi hız akıllı telefonlar için fazla oluyor. Bu aşamada Google mühendisleri ve yapay zekâ işin içine girince, zor olmaktan çıkmıştır. Google, yapay zekâ desteği ile insan uzuvlarını öğrenerek arka planı temizliyor.

 

Ersin Yıldırım

1989 Malatyada doğdum. Gaziantep Üniversitesinde güzel sanatlar bölümünü bitirdim. Görsel sanatlara ilgi duyuyorum. Dans okulunda işletmeci olarak çalışmaktayım. YouTube videolarını yorumlamaya bayılıyorum. e.yildirim@youtubeturkiye.net https://www.youtubeturkiye.net/yazarlarimiz

Bir cevap yazın