Instagram YouTube'a Rakip Oluyor | YouTube Türkiye Bilgi,Haber ve Destek Platformu

Aramak İstediğinizi Yazın

Küresel YouTube Haberleri

Instagram YouTube’a Rakip Oluyor

Ersin Yıldırım 31 Mayıs 2020

Instagram, videoların yüksek izlenme alması ve IGTV’deki canlı yayınlarda meydana gelen artışı gelire göndermek için harekete geçiyor. Artık kullanıcıların çekmiş olduğu videolara reklam alınabilecek. Canlı yayınlarda ise dijital rozetlerin satışı yapılacak. Youtube’a ciddi manada rakip olmak için hazırlanan Instagram, reklam verenlerden elde ettiği gelir üzerinden yüzde 55’lik kısmını kullanıcılara dağıtacak.

Instagram, bünyesinde bulunan videolar ile Youtube‘a rakip olma konusunda önemli bir özelliğini hayata geçirmeye hazırlanıyor. Gelecek haftadan başlayarak IGTV’de belirlenen süre üzerindeki videolara reklam alımı yapılmaya başlanacak. Bloomberg’de yer alan haberlere göre sosyal medya devi olan ve corona virüsü krizi esnasında, Instagram üzerinden para kazanan kullanıcılarının kazanç oranlarını yükseltmek için bu adımı atıyor. Tıpkı Youtube gibi, reklam verenlerden gelecek olan gelirin yüzde 55’lik kısmı kullanıcılar ile paylaşılacak.

İlk Başta Rozet Geliri Kullanıcıların Olacak

Instagram‘ın, gelir elde etme özelliği konusunda atacağı yalnız bu adım değil. Canlı yayınlar üzerinden fiyatları da 99 cent ile 4.99 dolar arasında değişme gösteren dijital rozetlerin satışı yapılacak . Bu rozetleri alan kişiler ‘destekçi’ olarak görünecek ve yapmış oldukları yorumlar ön plana çıkarılacak. Test esnasındaki ilk birkaç ay içinde rozetlerden elde edilen gelirlerin tamamını canlı yayını yapan kişiler alacak. 2020 yılının sonu gibi veya  2021 yılında Instagram buradan pay alma işlemine başlayacak.

Etiketler

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir*