Ne Danla Bilic Ne de Enes Batur! Prenses Elif 2,5 Milyar Defa İzlendi

Ne Damla Bilic Ne de Enes Batur! Prenses Elif 2,5 Milyar Defa İzlendi

 

YouTube dünyasında en çok izlenen videoların başında gelen Enes Batur ve Danla Bilic gibi kişilerin çekmiş oldukları videolar takipçileri tarafından milyonlarca defa izlendi. Fakat onların yanında 5 yaşındaki bir isim daha fazla ilgi çekti. Prenses Elif adında YouTube kanalı bu zamana kadar 2,46 milyar defa izlendi.

Son zamanlarda YouTube, ülkemizde de dahil olmak üzere bütün dünyada en ünlü iletişim aracıdır. Bunun yanında kazandırdığı paralar ile de adından sık bahsediliyor. 5 yaşında olan Elif de ülkemizde en fazla izlenen çocuk YouTuber’ı olmayı başardı. Elif’in 1,5 milyondan fazla takipçisi bulunuyor. Dolayısıyla kanalın izlenme rakamları da çok fazla oluyor. Prenses Elif isimli kanal 2,46 milyar defa izlenme rakamına sahip. Bu yüzden bütün dünyada popüler iletişim aracı olan YouTube, kazandırdığı paralar ile de daha nice YouTuber’ların oluşacağının sinyalini veriyor.

Prenses Elif’in, 2016 senesinde kurulmuş olan YouTube kanalının takipçi sayısı 1,5 milyonu geçmiş bir durumda. Kanalın izlenme sayısı rekor kırabilecek şekilde 2 milyar 433 milyon 820 bindir. Ülkemizde en çok bilinen YouTuber Enes Batur’un takipçi sayısına henüz ulaşamamış olsa bile izlenme rakamlarında onu yakalamak üzeredir. Danla Bilic, izlenme sayısında Prenses Elif’in yakınına bile yaklaşamamıştır. 5 yaşındaki Elif’in resmi bir kazanç bilgisi olmasa da aylık kazancının binlerce USD olduğu tahmin edilmektedir.

 

Ersin Yıldırım

1989 Malatyada doğdum. Gaziantep Üniversitesinde güzel sanatlar bölümünü bitirdim. Görsel sanatlara ilgi duyuyorum. Dans okulunda işletmeci olarak çalışmaktayım. YouTube videolarını yorumlamaya bayılıyorum. e.yildirim@youtubeturkiye.net https://www.youtubeturkiye.net/yazarlarimiz

Bir cevap yazın