Orkun Işıtmak'ın Hazin Hikayesi | YouTube Türkiye Bilgi,Haber ve Destek Platformu

Type to search

Küresel YouTube Haberleri

Orkun Işıtmak’ın Hazin Hikayesi

Orkun Işıtmak’ın Hazin Hikayesi

YouTuber Orkun Işıtmak, henüz 22 yaşında ve genelde 12 ile 18 yaş aralığında 3,5 milyon abonesi bulunuyor. Paylaştığı videolar ile çocukların hatta gençlerin bile çok fazla takip ettiği Orkun, geçtiğimiz zamanlarda hakkında çok üzücü videolar paylaşıldı. Gezi olayları sırasında polislere hakaret ve küfür dolu sözler sarf eden Orkun’un bu sözleri internette hızla yayılmaya başladı. Ardından Orkun, sanal ortamda adeta linç edildi ve şehit aileleri tarafından tepki topladı. Daha sonra eğlence amacı ile açtığı kanalı adeta sarsılıyordu.

Gezi Provokatörü Çıktı

Yaşanan bu olaylardan hemen sonra video medyanın da gündemine bomba gibi düştü. Birkaç gazete başlıklarında ‘’YouTube fenomeni Orkun Işıtmak, Gezi Provokatörü Çıktı’’ diye yazıldı. Olaylar yaşandığı sırada fenomen daha 17 yaşında ve seçme seçilme hakkı yoktu. Çoğu kişi Orkun’a linç kampanyaları başlattı ve vatan haini ilan edildi.

 

Orkun Işıtmak’ın Açıklaması

Yaşanan bu üzücü olayların ardından ünlü YouTuber Orkun Işıtmak, bir açıklama yaptı. İşte o açıklamadan kısa özetler;

Yayınlanan videoları gördüm ve bundan birkaç hafta önce bana benzediği iddia edilen bir kişi polislere hakaret ettiğine dair video paylaşıldı. Tekrar aynı durumu yaşamaktayız, sizlere karşı daima içten ve dürüst davrandım. Yine farklı olmayacak tüm samimiyetimle ifade ediyorum ki videoların 1 tanesi bana aittir. O sıralarda 15-16 yaşlarında çevremin de dolduruş ve gazına gelerek söylediğim çok saçma sapan bir ifadedir. Bunların haricinde polisimize küfür etmek, hakaret etmek, tehditlerde bulunmak benim haddim olamaz. Herkes küçükken bazı hatalar, saçmalıklar yapıp, daha sonra bu durumdan utanabilir. Benim durumumda bu şekildedir.

 

 

 

 

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *