Oyun Editörü Nasıl Olunur?

Eğer oyun editörü olmak ve oyunları, oyun haberlerini  incelemek ve bunları paylaşmak bu konuda kendinizi geliştirmek ve  para kazanmak isteyenlere yardımcı olacak bilgiler hazırladık.

Oyun editörlüğü sektörü eğlenceli ve diğer işlere göre farklı bir sektördür bu sektördeki insanlar yazma becerisi olan, konuları analiz edebilen ve  okumayı seven kişilerdir. Konu oyun olunca tabii iş daha eğlenceli oluyor. Yani dil bilgisi bu sektörde önemli olan bir konudur aynı zamanda yabancı dil  bilmek bu sektörde kişileri bir adım öne taşıyacaktır.

Oyun Editörlüğü Nedir?

Oyunları veya oyunlar hakkındaki bir içeriği inceleyen ve insanlara haber olarak sunan kişilerin yapmış olduğu işe Oyun Editörlüğü denir. Oyun editörleri alanlarında bilgi sahibi ve haberleri takip eden kişilerdir.

Oyun Editörü Nasıl Olunur?

Oyun editörü olmak için öncelikle oyunları ve oyunlar hakkında haberleri takip etmeniz ve deneyimlerinizi, oyun hakkında önemli kısımları özgün olarak yazarak insanlara ulaştırabileceğinizden emin olmanız gereklidir. Önemli olan bir diğer husus ise bu işe ilk başta çok fazla gelir elde etme düşüncesiyle girmemektir. Bu işi yapmayı sevmeniz ve sıkılmadan devam etmeniz çok önemlidir.

Oyun Editörlüğüne Nasıl  Başlanır?

Oyun editörlüğüne başlamanın en güzel yolu kendinize bir platform bulmak ve o platformda merak edilen konuların haberlerini ve oyun haberleri yapmaktır. Birçok sosyal medya platformu ve haber platformlarından birini seçerek yazılarınızı ve haberlerinizi paylaşarak başlayabilirsiniz. Ayrıca kendi sayfanızı da açabilirsiniz.

Kendimi Nasıl Geliştirebilirim?

Oyun editörlüğünde kendinizi geliştirmenin en iyi yolu yabancı dil konusunda kendinizi geliştirmektir çünkü yurt dışı kaynaklı haberleri de öğrenebilecek konuma gelmiş olursunuz bu da sizi  oyun editörlüğünde çok öne geçirebilir. Fark ettiyseniz çoğu oyun ve teknoloji haberleri yurt dışı kaynaklı olarak ülkemize sunuluyor. Bir diğer husus ise bu işte yetenekli insanları takip etmek ve onlardan fikir edinmek onları örnek almak  kendinizi geliştirmenizde yardımcı olacaktır.

Nasıl Para Kazanabilirim?

Eğer severek sıkılmadan bir platformda veya kendi sayfanızda oyun editörlüğü yapmışsanız bir süre sonra şirketlerden iş teklifleri ve oyunlardan reklam almaya başlayacaksınız. Yani en önemli şey aslında para kazanmaktan ziyade severek yapmaktır çünkü sevmeden para kazanma için başlarsanız hangi iş olursa olsun hem sizi yorabilir hem de başarılı olamayabilirsiniz.

Zorlukları Neler?

Her iş gibi oyun editörlüğünün de zorlukları var bunlardan en önemli olanı uzun süreler bu işi yapacak olursanız zihinsel bir yorgunluk yaratmasıdır. Bu yüzden açık zihinle düzgün şekilde çalışılmalı ve sağlığınıza dikkat etmeniz çok önemlidir.

Velhasıl oyun editörlüğü sektörü güzel bir sektördür ancak kendinizi geliştirmek oyun editörü olmak her iş gibi zorluklar barındırıyor o yüzden keyif almanız ve bu konularda bilgi sahibi olmanız çok önemlidir. Bu işin sadece oyun oynamaktan ibaret olmadığını unutmayın.

 

Işıl Tuğçe

1992 yılında Kayseri'de doğdum. Cerrahpaşa tıp fakültesi mezunuyum, araştırma görevlisi olarak Erciyes Üniversitesinde çalışmaktayım. Youtube ile ilgileniyorum. Youtube videolarını analiz etmekten hoşlanıyorum. isiltugce@youtubeturkiye.net https://www.youtubeturkiye.net/yazarlarimiz

Bir cevap yazın