PlayStation 5 Tanıtımı YouTube Üzerinden de Yapılacak

PlayStation 5 hiç şüphe yok ki biz oyuncular için oldukça heyecan verici. Bu noktada Japon teknoloji devinin gizemli şekilde davranması bizi oldukça merağa sürüklüyor. Yeni nesil konsol ile beraber bu yılın son bölümünde büyük buluşmamız olacak. Geçtiğimiz günlerde yapılan teknik açıdan detaylı bakıştan başka DualSense ve teknik özellikler dahil birçok bilgi edinmiştik fakat henüz işin oyun bölümüne tam olarak bir giriş yapılmadı. Beklenen zaman ise artık çok çok yakında bizlerle olacak.

PlayStation 5 Sunumu Ne Zaman?
Uzun süredir merak ettiğimiz sunum tarihi konusunda fazla bir iddia ortaya atılmıştı ve bu iddiaların çoğu 4 Haziran 2020 tarihine işaret ediyordu. Bunu da ilk söyleyen VentureBeat sitesinin bünyesinde yer alan Jeff Grubb olmuştu. Kendisinin nokta atışı yaptığını söylemek mümkün.

US PlayStation Blog üzerinden yapılan açıklamada Sony Interactive Entertainment Başkanı ve Üst Yöneticisi olan Jim Ryan, PlayStation 5 sunumu için 4 Haziran 2020 Perşembe gününde TSİ 23: 00 sularında yapılacağını duyurdu. Çevrimiçi şekilde yapılacak olan sunum, hem büyük çaplı hem de küçük çaplı stüdyoların geliştirildiği ve yeni nesil konsol sisteminde oynayabileceğimiz oyunlara ilk kez göz atılacak. Ryan tarafından dile getirilen sözlere göre PlayStation 5 için dünya genelinde yenilik yanlısı stüdyolar tarafından geliştirilmekte olan oyunlar, sektördekilerin en kalitelileri olacakmış.

Bir saat süreden az daha uzun olacak sunum, PlayStation resmi sayfasından, YouTube, Twitch gibi platformlardan izlenebilecek. Bununla beraber bu sunum, planı yapılan PlayStation 5 sunumlarının ilk gösterimi olacak ve ilerleyen dönemlerde daha fazlasını görecebilme imkanına sahip olabiliriz.

Ersin Yıldırım

1989 Malatyada doğdum. Gaziantep Üniversitesinde güzel sanatlar bölümünü bitirdim. Görsel sanatlara ilgi duyuyorum. Dans okulunda işletmeci olarak çalışmaktayım. YouTube videolarını yorumlamaya bayılıyorum. e.yildirim@youtubeturkiye.net https://www.youtubeturkiye.net/yazarlarimiz

Bir cevap yazın