YouTube Kanalları İle Sanal Müze Gezintisi

Koronavirüs hastalığı sebebiyle sosyal izolasyonun zorunlu olduğu bu dönem içinde, evde zaman geçirmenin de en güzel yolu da bilgisayar, telefon ve televizyon gibi teknolojik cihazlar oldu. Faydalı içeriklerin son zamanlarda ciddi oranda artışıyla, televizyon ekranları da sadece film, dizi, oyun veya yarışmalardan ibaret olmuyor.
Youtube’da birçok kanal, dünyaca tanınan müzeleri, kentleri ve tarihi yerleri 360 derece veya 4K şeklinde sanal ortamda gezmeye imkan sağlayan içerikleri sunuyor. Philips TV bu zamanlarda kullanıcıların gezerek deneyim kazanacağı, dünyaca bilinen müzeler ve manzaraları paylaşan Youtube kanalları üzerinden izlemek mümkündür. Bizde sizler için dünyaca tanınan müzeleri paylaşan o sanal tur kanallarını listeledik.

1- Wanderlust Travel Videos
En yaygın olarak Avrupa’nın ünlü yerlerini ve manzaralarını 4K seçeneği ile turlama imkanı sunan kanal, Paris’te yer alan Louvre Müzesi gezisini de iki kısım olarak kanalında paylaşmıştı. Kanal içinde, dünyaca bilinen parkları da gezmek mümkündür.

2- Prowalk Tours
Dünyanın her tarafından ilgi çekici manzaraları dron çekimleriyle sanal gezi seçeneği ile paylaşan Prowalk Tours, İtalya’nın güney kısmında bulunan Paestum Antik Kenti’ni, Kahire Mısır Müzesi’ni ve Keops Gemisi’ni 4k/60 fps seçenekleriyle sanal ortam üzerinden gezme imkanı sunuyor. Ayrıca kanalda İtalya’nın meşhur şehri Venedik’i de gezme şansınız vardır.

3- Travel with Camera
Birinci kişi kamera formatını 4K kalitesiyle kullanan YouTube kanalı, Washington Doğa Tarihi Müzesi’ni ve merkez tren garını da deneyimleme imkanı tanıyor. Ayrıca kanal içinde Washington şehrinin Dupont bölgesi de sanal bisikletle gezme şansı sunuyor.

Işıl Tuğçe

1992 yılında Kayseri'de doğdum. Cerrahpaşa tıp fakültesi mezunuyum, araştırma görevlisi olarak Erciyes Üniversitesinde çalışmaktayım. Youtube ile ilgileniyorum. Youtube videolarını analiz etmekten hoşlanıyorum. isiltugce@youtubeturkiye.net https://www.youtubeturkiye.net/yazarlarimiz

Bir cevap yazın