Twitch YouTube Gaming'i Yine Geride Bıraktı | YouTube Türkiye Bilgi,Haber ve Destek Platformu

Aramak İstediğinizi Yazın

Küresel YouTube Haberleri

Twitch YouTube Gaming’i Yine Geride Bıraktı

Ersin Yıldırım 27 Nisan 2018

Uzun bir süredir canlı yayın konusunda Twitch ve YouTube Gaming arasındaki rekabet sürmekte. Ancak bu rekabette Twitch’in YouTube Gaming’e göre önemli ölçüde önde olduğu bilinen bir gerçekti.

Yılın ilk çeyreği ile ilgili olarak yapılan açıklamada Twitch yine YouTube Gaming’e göre açık ara önde olduğu vurgulandı. Twitch izleyenler 2018 yılının ilk çeyreğinde %21 oranında bir artış göstererek 788 bin izleyici sayısından 953 bin izleyici sayısına yükseldi. Buna karşın YouTube Gaming ise ciddi anlamda bir düşüş gösterdi. YouTube’un 308 bin olan izleyici oranı 272 bin sayısına geriledi. Bu iki firmanın rekabeti dışında kalan şirketler ise kayda değer bir varlık gösteremediler.

Twitch üzerine canlı yapan bazı kullanıcıların tek başlarına yaptıkları yayınlar dahi YouTube Gaming’in toplam izleyici sayısından çok fazla. Sadece Dr. Disrespect adındaki kullanıcının izlenme oranın 388 bin izleyiciye erişmişti. Bununla birlikte Dr. Disrespect ve Travis Scott ikilisi birlikte Fortnite oynadıklarında ise toplam 628 bin kişi bu yayını izlemişti.

Twitch’in zaman içinde büyümesi alınan bağış oranlarının da artmasına sebep oldu. Yılın ilk çeyreğinde toplamda 35 milyon dolarlık bağış toplandı.

Etiketler

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir*