Yerli Youtuberlar İçin Destek Yarışması

Youtuber olmanın artık önemli bir hal aldığı günümüzde Youtube üzerinden yayın yapmak isteyen gençler için Türkiye Gençlik STK’ları Platformu tarafından düzenlenen “Kanalıma Hoş Geldiniz” adlı yarışma 10 Bin TL’ye varan ödüller dağıtılacak.

Youtuber kavramı her geçen gün daha çok önem kazanıyor. Hem popüler olmak hem de bir taraftan popüler olup diğer taraftan da para kazanmak isteyen 13-30 yaş arası gençler bu yarışmaya katılarak kendilerine Youtuber olma konusunda destek sağlayabilecek paralar kazanabilirler.

Türk Telekom’un spor olduğu yarışma da konular ise sanat, tasarım, teknoloji, sosyal medya gibi konularda gençlerin yarattıkları içerikler birbirleriyle yarışacak. Yarışmaya katılabilmek için elbette kendinize ait bir kanalınızın olması gerekiyor. Herhangi bir abone olması önemli değil. Ancak sizin de kanalınıza sürekli olarak içerik eklediğinizi ve kanalınızın âtıl olmadığını bir şekilde göstermeniz gerekiyor.

İnternet üzerinden yapılacak olan başvurular için son tarih olarak 18 Nisan olarak belirlendi. Tüm başvurular alındıktan sonra bir halk oylaması gerçekleştirilecek ve 20 yarışması finale kalacak. Yarışmanın asıl amacı internet üzerinden yapılan yayınların kalitesini daha da arttırmak ve bunun için gençleri teşvik etmek.

Halk oylamasının yanında finale kalan yarışmacıların seçiminde alanında uzman ve sürpriz Youtuberlar da belirleyecek. Başvuru yapmak ve süreç hakkında son haberlerden haberdar olmak istiyorsanız http://www.tgspodulleri.com/ adresinden yarışmayı takip edebilirsiniz. Son başvuru tarihi 18 Nisan 2018

Ersin Yıldırım

1989 Malatyada doğdum. Gaziantep Üniversitesinde güzel sanatlar bölümünü bitirdim. Görsel sanatlara ilgi duyuyorum. Dans okulunda işletmeci olarak çalışmaktayım. YouTube videolarını yorumlamaya bayılıyorum. e.yildirim@youtubeturkiye.net https://www.youtubeturkiye.net/yazarlarimiz

Bir cevap yazın