YouTube Asılsız Videoları Kaldırıyor! | YouTube Türkiye Bilgi,Haber ve Destek Platformu

Aramak İstediğinizi Yazın

Küresel YouTube Haberleri

YouTube Asılsız Videoları Kaldırıyor!

Ersin Yıldırım 24 Mayıs 2020

Bulunduğumuz şu zor günlerde kendini karantina için eve kapatan insanlarda meydana gelen zihinsel problemlere bugün içerisinde yeni bir tanesi daha eklendi. Sözde eğitim seviyesi yüksek bir konumda olan “gelişmiş ülke” İngiltere’de 5G koronavirüsü yayıyor kanısını ortaya atılarak bu sebepten dolayı insanların baz istasyonlarını yağmalamaya başladığı görüldü.

Bu akıl tutulması yaşatan olayın hemen ardından İngiltere’de hizmet veren operatör firmaları halka 5G teknolojisinin ve baz istasyonlarının COVID-19 virüs konusunda herhangi bir zararının olmadığını, koronavirüsü yaymadığını ve bu sebeple de baz istasyonlarına zarar vermemeleri konusunda uyarılar yaptı. Yaşanan bu olumsuz durumdan hemen sonra kaos ortamından kendine haz çıkaran aciz komplocuları ortaya çıktı.

Sosyal medyanın ardından YouTube paylaşımları üzerinden de zeka seviyesi bu olaya inanma konusunda müsait olan kişileri etkileyen bu komplocular için sonunda düğmeye basılarak olayın önüne geçildi. YouTube ise kendi bünyesi üzerinden bu tarz yalan yanlış bilgileri ortaya atan videoları direkt olarak kaldıracağını duyurdu.

YouTube sözcüsünün yaptığı açıklamada, “Tıbbi tedavileri aramak yerine, COVID-19’u önlemek adına tıbbi dayanağı olmayan asılsız yöntemleri kullanıcılara ileten videoları yasaklayan açık politikalarımız mevcuttur. Bu tarz içeriğe sahip videolar bize bildirim yoluyla iletildiği zaman politikalarımızı ihlal eden videoları hızlı bir şekilde kaldırıyoruz. 5G ve COVID-19 ile ilgili olan, gerçeği yansıtmayan içerikleri paylaşan kullanıcıları ve insanları yanlış bilgilendirecek olan video önerilerini de azaltmaktayız.” sözlerini kullandı.

Etiketler

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir*