YouTube Bazı Videoları Tamamen Yasaklıyor | YouTube Türkiye Bilgi,Haber ve Destek Platformu

Type to search

Küresel YouTube Haberleri

YouTube Bazı Videoları Tamamen Yasaklıyor

YouTube Bazı Videoları Tamamen Yasaklıyor

 

Uzun bir zamandır çok fazla tartışma konusu haline gelen bu videoları artık YouTube resmi olarak yasaklama kararı aldı. YouTube’da silah videoları artık geçmiş zamanda kalabilir, bunun nedeni firma ateşli silahlarla ilgili kuralarında değişiklik yapmaya çalışıyor. Dolayısıyla videolar artık silah ve aksesuarlarını direkt olarak satamayacak ve satan sitelere link de verilmeyecek. Ayrıca videolar ateşli silah üretimi hakkında bilgi de vermeyecek. Buna şarjörler, susturucular ve silah aksesuarları da dahil edilecek.

YouTube Motherboard’a göre bu tarz videoların birkaçını zaten kaldırdı ve meşhur silahlı vloggerlar arasında biraz karışıklık yaratmasına sebep oldu. Meşhur sapan vlogger’ı Jörg Spraye, şu ifadeleri dile getirdi;

Kurallarını daha açık bir şekilde tanımlamaları çok iyi bir şey fakat, yeni getirilen bu kurallar önceden hiç kimseyle paylaşmadılar. Ayrıca geçiş dönemi sunma ihtiyacı hissetmediler. Bu yüzden birçok silah kanalları eski videoları nedeni ile kanallarını kaybetme endişesine kapılacaklar. O sebeple en azından videolarını temizleyebilmeleri açısından zaman vermeliler. Daha sonra insanlar çıkan bu yeni kurallara ayak uydurabilecek ve kendilerini ona göre ayarlama şansları olacaktır. Bu şekilde ortaklarına davranmaları doğru değildir.

İşin garip yanı YouTube’dan çıkarılan silah videoları, hızlı bir şekilde porno ve cinsel içerik sitelerinde ortaya çıkmaya başladı.  Bunun için YouTube bir önlem alır mı bilmiyoruz ama böyle giderse videolar bir şekilde tekrar izlenmiş olacak.

 

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *