Youtube Bildirimleri Artık Resimli | YouTube Türkiye Bilgi,Haber ve Destek Platformu

Aramak İstediğinizi Yazın

Küresel YouTube Haberleri

Youtube Bildirimleri Artık Resimli

Ersin Yıldırım 02 Nisan 2018

Youtube mobil üzerinden kullananlar için yeni güncellemelerin ardı arkası kesilmiyor. Bu güncellemelerden bir tanesi de videolara ait küçük resimlerin artık bildirimlerde de görünmesi. Güncellemenin küçük olmasına karşın son derece yararlı bir güncelleme olacağı kesin.

Youtube kullanıcıları takip etmek istedikleri kanalların bildirimlerini aktif hale getirip bu kanallara yeni video eklendiği zaman anında haberdar oluyorlar. Bugün itibariyle Youtube bildirimleri artık resimli oldu. Youtube bildirimlerinden sürekli olarak faydalananlar artık takip ettikleri kanalları bir video eklendiği zaman kendilerine gelen bildirimde bu videoya ait küçük resimlerden bir tanesini görecekler. Bu sayede eklenen videonun içeriği hakkında da ufak da olsa bir bilgi sahibi olacaklar. Bu özelliğin şu anda sadece mobil cihazlar üzerinde bulunan uygulamalara geldiğini de tekrar etmekte fayda var.

Pek çok Youtube kullanıcısı eski bildirim şeklinin çok basit olduğu görüşünde birleşiyordu. Eski bildirimlerde sadece “… kişisinden yeni” şeklinde bir ibarenin peşinden videonun ismi yazmaktaydı. Bu durum kişinin anlık olarak dikkatini çekse de eğer takip ettiği kanala çok fazla ilgi duymuyorsa görmezden gelinebiliyordu. Bir başka değişle insanın dikkatini tam anlamıyla çeken bir bildirim şekli değildi. Resimli Youtube bildirimleri sayesinde artık insanlara hem haber verirken hem de ilgilerini çekmesi için video içerisinden bir küçük resim gösterilecek.

Bildirimde bulunan küçük resimlerin kişilerin videoları izleyip izlememesi üzerinde doğrudan etkili olacağı kesin. Herkesin beklediği bu yeni güncellemeden şikâyet edecek insanın olmadığını düşünüyoruz.

Etiketler

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir*