Youtube Çalışanlarına Günlük 4 Saat Sınırı | YouTube Türkiye Bilgi,Haber ve Destek Platformu

Aramak İstediğinizi Yazın

Küresel YouTube Haberleri

Youtube Çalışanlarına Günlük 4 Saat Sınırı

Ersin Yıldırım 15 Mart 2018

Youtube Çalışanlarına Günlük 4 Saat Sınırı

Bütün dünyanın en yaygın video paylaşım platformlarından olan YouTube, çalışan kişilerini düşünerek yeni sınırlamalar koydu. YouTube platformu üzerindeki içerikleri inceleyen çalışanları için şirket, günlük 4 saatlik bir sınır getirdi. Ayrıca bu saatin bile çok fazla olduğunu da belirtti. YouTube’un CEO’su tarafından yapılan açıklamaya göre, içerik denetleyicilerini bu haber ile mutlu etmeyi bildi.

 

Wojcicki, SXSW etkinliğindeki konuşmasında 4 saatlik çalışma sınırı ile çalışan kişilerin akıl sağlıklarını korumayı hedeflediklerini belirtti. Facebook, YouTube, Reddit, Twitter gibi alanlara yüklenen rahatsız edici içeriklere fazla maruz kalan çalışanlarının, akıl sağlıklarına verdikleri önemi anlatan CEO, ileriki zamanlarda bu sürenin daha da azalabileceğini söyledi.

 

YouTube platformu üzerindeki birçok zararlı, saçma, kural ihlali olan içerikler ile mücadele eden içerik denetleyicileri, otomatik sistemde gözden kaçan videoları incelemeye alıyorlar. Gün içinde intihar, cinayet, şiddet tazındaki yüzlerce videoyu izlemek durumunda kalan çalışanlar, bir süre sonra akıl sağlıklarında bozulmalar görülebiliyor. Daha önceki aylarda bu konuda 10 bin kişiye iş fırsatı sunan YoTube, diğer taraftan çalışanlarına psikolojik destek almaları konusunda destek veriyor. Bu konu ile ilgili Wojcicki de ‘bu çok ciddi bir konu, geçen sene bu çeşit içerikleri incelerken çok fazla zaman kaybettim’ diyerek işin ne kadar zor olduğunu belirtti. Bu yüzden tüm çalışanların böyle bir şeye ihtiyaçlarının olduğunu da altını çizdi.

 

Etiketler

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir*