Youtube Çalışanlarına Ölüm Tehdidi | YouTube Türkiye Bilgi,Haber ve Destek Platformu

Aramak İstediğinizi Yazın

Küresel YouTube Haberleri

Youtube Çalışanlarına Ölüm Tehdidi

Ersin Yıldırım 18 Nisan 2018

Nisan ayı başında Youtube’un merkezine düzenlenen silahlı saldırıdan sonra insanlar bu olayın nasıl gerçekleştiğine dair çok fazla sorunun cevaplanmasını bekliyorlardı. Ancak bu konu Youtube tarafından çok fazla gündemde kalmaması için tartışmaya açılmadı. Ta ki bugüne kadar. Başlarına ileride ciddi saldırılar gelmesinden çekinen Youtube çalışanları bir süredir Youtube üzerinde kanalları olan insanlardan ölüm tehditleri aldıklarını açıkladılar.

Nisan ayının başında Youtube merkezine düzenlenen saldırıda Nasim Ahgdam isimli kadın, buna sebep olarak Youtube’un kendisinin para kazanmasına engel olduğunu göstermişti. Saldırı sonucunda hayatını kaybeden saldırgan aslında bu saldırının sinyallerini de Youtube üzerinde paylaştığı videolardan belli etmişti. Ancak bu durum kimse tarafından dikkate alınmadı.

Şimdi ise bu durum biraz derinleşmeye başladı. Bu saldırı olayından son derece rahatsız olan Youtube çalışanları kendilerinin de tehdit edildiğini söylemekteler. Üstelik tehdit edenler yine Youtube’un kendilerinin para kazanmasını engellediğini düşüren kanal sahipleri kullanıcılar. Durum böyle olunca iki Youtube çalışanı hayat güvenliklerinin olmadığını öne sürerek polisten koruma talebinde bulundular ve şu anda koruma ile dolaşmaktalar.

Bu tarz tehditlere bir çözüm olarak tehdit eden kişilerin Youtube hesaplarının kapatılması fikri gündeme gelse de bu fikrin insanları çok daha saldırgan bir hale getireceğinden korkuluyor. Milyonlarca üyesi bulunan Youtube üzerinde akıl sağlığı ve psikolojisi düzgün olmayan pek çok insanın bulunduğunu tahmin etmek zor değil. Öyle ki 2011 yılında Youtube’dan ayrılan eski bir çalışan aradan 7 yıl geçmiş olmasına rağmen hala tehdit edildiğini söylüyor.

Etiketler

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir*