YouTube Destekli WhatsApp Özelliği Türkiye’de Kullanılmaya Başlandı

YouTube Destekli WhatsApp Özelliği Türkiye’de Kullanılmaya Başlandı

WhatsApp kullanan kişilerin uzun zamandır beklemiş olduğu YouTube desteği, iOS kullananlar için bütün ülkelerden sonra ülkemizde de kullanıma sunuldu. YouTube videoları artık WhatsApp üzerinden gönderilmekte ve uygulamadan çıkmak zorunda kalmadan aynı sayfa da izleme imkânı bulunuyor.

Çıkan bu yeni özellik sayesinde artık YouTube videoları izlerken ilgili sohbet penceresinde kalma gibi bir zorunluluğunuz yoktur. Ayrıca video yerleştirmeleri bir widget gibi çalışmakta ve herhangi bir başka konuşmaya geçmiş olsanız bile video oynatma işlemi devam etmektedir. WhatsApp üstünden gönderilmekte olan YouTube videoları, otomatik bir şekilde oynatılabilmesi için direkt olarak video linkinin gönderilmiş olması gerekir. Çok fazla tercih edilen sohbet uygulaması, çıkarmış olduğu bu yeni özelliği ile birlikte, uygulamada harcanılan zamanı daha da arttırmayı planlıyor.

Diğer taraftan, kullanıcıların aynı anda birden çok işi gerçekleştirmeleri mümkün bir hal aldı. Ayrıca  YouTube desteği ile yeni özelliğin kullanışlı olduğunu bütün kullanıcılarına bildiriyor. Bundan önceleri bütün dünyada kullanımına başlanan ve şimdilerde yalnızca İOS’larda kullanılmasına izin verilen bir özelliktir. Android kullanan kişiler için ne zaman aktif edileceği konusu ise tam olarak bilinmiyor.

Dolayısıyla bu yeni uygulamayı Android kullanan kişiler de bir an önce aktif hale gelmesini sabırsızlıkla bekliyorlar. Kullanan kişilerin çok memnun olduğu uygulama, gün geçtikçe daha da fazla popüler bir hal almaya başladı.

 

Ersin Yıldırım

1989 Malatyada doğdum. Gaziantep Üniversitesinde güzel sanatlar bölümünü bitirdim. Görsel sanatlara ilgi duyuyorum. Dans okulunda işletmeci olarak çalışmaktayım. YouTube videolarını yorumlamaya bayılıyorum. e.yildirim@youtubeturkiye.net https://www.youtubeturkiye.net/yazarlarimiz

Bir cevap yazın