YouTube Go Türkiye’ye Geliyor

YouTube Go Türkiye’ye Geliyor

 

YouTube Go, kullanıcıların YouTube’dan video indirip sonra internete bağlı olmadan bile izlemeye ve yakında ki kişilerle paylaşmanıza izin verir. Artık ülkemizdeki kullanıcılar için de kullanıma avantajı sağlıyor. Bu platformun yakın bir zamanda ülkemizde dahil olmak üzere 130’dan fazla ülkede kullanıma sunulacağını bildirdi. YouTube’un resmî sitesinden yapılan açıklamaya göre YouTube Ürün Yöneticisi haberi resmi olarak duyurdu.

Geçen sene YouTube’un kudretini yeni nesil kullanıcılar için baştan sona kadar geliştirilmiş bir uygulamadır. YouTube Go’yu Hindistan’ kullanıma sunulmuştur. Daha sonra Endonezya, Nijerya ve Tayland gibi 14 ülkede hayata geçmiştir. Böylece video dünyasına ne kadar çok insanın katıldığı sürece nasıl etkiler yapabileceğini anlama şansı oldu.

Endonezya’da az gelirli topluluk ve aileleri eğitmek için teknoloji kullanan Mapan, YouTube Go’yu yeni girişimci kadınları finansal beceri ve kaynaklar ile donatmak için kullanılır. Lagos’ta düşük gelirli çocukların gittiği okulu işleten bir öğretmen, YouTube Go kullanarak, matematik dersinden, sınıf süslemeye kadar her anlamda vido indirip, izleme şansı sunuyor.

 

YouTube Go Özellikleri

  • Sizin için önemli videolar
  • Deneyiminizi kontrol edin
  • Yakınlardaki video paylaşımı
  • Yüksek kalitede izleme
  • Sevdiğiniz güncel içeriği keşfetme
  • Daha kolay paylaşım

 

Bölgenizde trend olan videolar YouTube Go ana ekranında yer alır. Videoda ufak bir resme tıklayarak ön izleme yapıp, ne hakkında olduğu konusunda fikir edinmiş olursunuz. Böylece o videoyu izleyip izlememe kararını vermek sizin elinizde olmuş olur.

Ersin Yıldırım

1989 Malatyada doğdum. Gaziantep Üniversitesinde güzel sanatlar bölümünü bitirdim. Görsel sanatlara ilgi duyuyorum. Dans okulunda işletmeci olarak çalışmaktayım. YouTube videolarını yorumlamaya bayılıyorum. e.yildirim@youtubeturkiye.net https://www.youtubeturkiye.net/yazarlarimiz

Bir cevap yazın