Youtube Hikayeler Özelliği Geliyor | YouTube Türkiye Bilgi,Haber ve Destek Platformu

Type to search

Küresel YouTube Haberleri

Youtube Hikayeler Özelliği Geliyor

Önce Snapchat daha sonrada Instagram tarafından kullanılmaya başlanan hikayeler özelliği şimdide Youtube üzerinden kullanılmaya başlanacak. Ancak bu özellikle Snapchat ve Instagram’da kullanıldığından biraz daha farklı bir şekilde kullanılacak. Özellik şu anda Youtube kullanıcılarının hepsine açık değil. Bir başka deyişle Youtube üzerinde test aşaması halen devam ediyor.

Youtube üzerindeki bu yeni özellik Song Stories adıyla sunulmakta. Bu özellikle şarkıcıların röportajlarına, video kliplerinden çeşitli bölümlerine ve konserlerinden alınmış çeşitli görüntülerine ulaşmak mümkün oluyor. Song Stories şu anda sadece şarkıcılar için aktif edilmiş durumda. İleride ise film yıldızları ve futbolcular gibi pek çok meslekten insanlar için aktif duruma getirilecek.

Song Stories özelliği şu anda Youtube üzerinden değil de bu özelliği birlikte geliştirdikleri Genius uygulaması üzerinden kullanılabiliyor. Anlaşılan bu özelliğin tam anlamıyla düzgün çalışmaya geçmesinden sonra özellik Youtube üzerine taşınacak. Bununla birlikte Youtube, Genius üzerinden aktif ettiği bu uygulamayla da insanlar arasında bir nabız yoklayarak uygulama hakkında geri dönüşler toplamayı amaçlıyor.

Song Stories üzerinden şarkıcıların paylaştıkları hikayelere ulaşmak için Genius’ın İOS ve Android mağazalarından uygulamayı indirip kurabilirsiniz. Bu uygulama şimdiden pek çok kişinin ilgisini çekmiş durumda. Ancak ne zaman Youtube’un kendi bünyesine taşınacağı ve taşıma işleminden sonra Genius altında da aktif olup olmayacağı şu an için bilinmiyor. Tüm bu soruların cevaplarını ilerleyen günlerde göreceğiz.

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *