YouTube ile Dailymotion Arasında Rekabet Büyüyecek | YouTube Türkiye Bilgi,Haber ve Destek Platformu

Aramak İstediğinizi Yazın

Küresel YouTube Haberleri

YouTube ile Dailymotion Arasında Rekabet Büyüyecek

Işıl Tuğçe 28 Mayıs 2020

Huawei, Youtube‘un boşluğunu doldurmak için Dailymotion ile anlaşma sağladı. Dailymotion ile Huawei arasında yapılan ortaklık anlaşması ile Huawei Video uygulamasına Dailymotion’ın video oynatma teknolojileri yerleştiriliyor.

Huawei, YouTube Boşluğunu Kapatıyor!
Huawei Video uygulaması ile Dailymotion‘a yüklenmiş olan videoları izleme imkanı sunuyor. Yapılan anlaşma ile beraber Dailymotion‘un kullanıcı sayısında da yükselme olacağını söylemek mümkündür. İçerik üreticileri Dailymotion‘a daha çok ilgi duyacağını da söyleyebiliriz. Marka değeri artacak olan Dailymotion, Youtube ile olan rekabette daha fazla ilgi görecek gibi görünüyor.

Dailymotion yaptığı açıklamada şu cümleleri kullandı:
“Bütün premium ortaklarımızın yardımıyla Dailymotion, üçüncü kişi yayıncılara çok miktarda video ve oynatma listesi dağıtabiliyor. Bütün içerik arşivimizin yeni premium noktalarına ulaşması için Huawei ile işbirliği yapmak bizlere gurur veriyor.”

Huawei Mobil Servisler Başkan Yardımcısı Jervis yaptığı açıklamada “Huawei Video hizmetini sunmaya başlamaktan son derece mutluluk duyuyoruz, böylelikle dünyanın dört bir yanında var olan insanlar Dailymotion dahil istedikleri yerlerde binlerce video ve filmi kolay şekilde keşfedebiliyor” dedi.

Yapılan bu anlaşma YouTube cephesinde bir rahatsızlık meydana getirse Huawei Video uygulaması konusunda aradığı ortağı bulmuş gibi görünüyor. Böylece video izleme uygulamaları olan YouTube ile Dailymotion arasındaki rekabetin boyutu ileriki günlerde daha yüksek bir noktaya gelecek gibi duruyor. Dailymotion bu ortaklık ile daha fazla popüler hale gelme yolunda önemli bir adıma imza atmış oldu.

Etiketler

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir*