Youtube Kanallarına Erişim Sorunu Yaşanıyor

Şu an itibariyle (02:10) dünyanın en büyük video paylaşım sitesi olan Youtube’a kullanıcılar erişim sorunu yaşamaktalar. Youtube kanallarına girmeye çalışanlar ekranda “500 Internal Server Error” hatasını görmekteler.

Dünyanın en büyük ve en stabil çalışan video paylaşım sitesi Youtube’a nazar mı değdi? Yaklaşık olarak 2 saatten beri kullanıcılar kanallardaki videoları izlemekte sorunlar yaşıyorlar. Sorun kısa sürede tüm internete yayılmış durumda. Sorun ilk başta fark edilmiyor. Çünkü ana sayfa üzerindeki ve videoları izlemek isteyenler herhangi bir problemle karşılaşmıyorlar. Aynı şekilde siteye erişimde de bir sorun yok. Ancak kanallara girmek isteyenler aşağıdaki ekranla karşılaşmaktalar.

Bunun 1 Nisan şakası olmadığı ortada çünkü şaka yapmak için biraz geç kalındı. Youtube tarafından da konuyla ilgili olarak henüz bir açıklama yapılmadı. Kanallara giriş sırasında çıkan uyarıda ise teknik ekibin bu konu ile ilgilendiği bilgisi verilmekte. Türkiye’de yerel saat ile gece yarısında başlayan bu sorun Amerika’da tam anlamıyla Youtube’un en çok kullanılacağı zaman olan akşam saatlerinde ortaya çıktı.

Youtube geçmişte de buna benzer hatalarla karşılaşmış ancak üzerinden çok zaman geçmeden bu hataların üstesinden gelebilmişti. Normal bir izleyici için hayati bir önem taşımayan bu hata, Youtuberlar ve Youtube üzerinden gelir elde eden insanlar için büyük bir sorun. İlerleyen zamanlarda sorunun düzelip düzelmeyeceği ortaya çıkacak. Umarız kısa sırada düzelir ve insanlar çok fazla zarar etmezler.

Ersin Yıldırım

1989 Malatyada doğdum. Gaziantep Üniversitesinde güzel sanatlar bölümünü bitirdim. Görsel sanatlara ilgi duyuyorum. Dans okulunda işletmeci olarak çalışmaktayım. YouTube videolarını yorumlamaya bayılıyorum. e.yildirim@youtubeturkiye.net https://www.youtubeturkiye.net/yazarlarimiz

Bir cevap yazın