Youtube Koyu Renk Tema Hizmete Girdi

Youtube her geçen gün mobil uygulamasını geliştirmeye devam ediyor. Eklenen son özellik ilk bakışta önemsiz gibi görünse de uzun süreler Youtube üzerinden video izleyenlerin oldukça işine yarayacak. Youtube koyu renk tema artık mobil üzerinden kullanılabilir durumda.

Youtube koyu renk tema özelliği 2017 yılının ortalarından itibaren web üzerinden kullanıcıların hizmetine sunulmuştu. Bu özellik geceleyin karanlıkta video izlemek isteyenlerin oldukça işine yarayan bir özellik olmuştu. Özellikle izledikleri videolara daha iyi konsantre olmak isteyenlerin yanında odanın içindeki ışığın da çok fazla olmamasını isteyenler için kullanışlı bir özellik olduğu internet üzerinde vurgulandı.

Şimdi ise Youtube koyu renk tema özelliği Youtube mobil uygulamasına geldi. Ancak bu şu an için sadece IOS cihazlarda kullanılan uygulamalarda aktif halde. Eğer IOS tabanlı cihaz kullanıyorsanız ancak ekranın herhangi bir yerinde bununla ilgili bir seçenek göremiyorsanız uygulamanızı AppleStore üzerinden güncelleyebilirsiniz.

Youtube koyu renk temanın tarayıcı üzerinde kullanılmasına oranla bu özelliğin mobil cihazlar üzerinde kullanılmasının çok daha farklı yararları var. Bunlardan en önemlisi ise OLED ekranlı mobil cihazlarda koyu renk tema kullanımının cihazın şarj tüketimi üzerinde minimum etki yaratması. Bununla birlikte mobil cihazlardan video izlerken cihazın boyutlarının ufak olmasından dolayı yüzümüzü cihaza daha fazla yaklaştırıyoruz. Bu koyu tema gözlerin yorulmasını ve uzun vadede göz bozukluklarının da önüne geçmekte.

Ersin Yıldırım

1989 Malatyada doğdum. Gaziantep Üniversitesinde güzel sanatlar bölümünü bitirdim. Görsel sanatlara ilgi duyuyorum. Dans okulunda işletmeci olarak çalışmaktayım. YouTube videolarını yorumlamaya bayılıyorum. e.yildirim@youtubeturkiye.net https://www.youtubeturkiye.net/yazarlarimiz

Bir cevap yazın