Youtube Ofislerindeki Güvenliği Arttırıyor

Youtube’un California’daki ofisine saldırı düzenlenmesinin ardından Youtube harekete geçti. Dünya çapındaki tüm ofislerinde güvenlik önlemlerini arttıracağını açıklayan Youtube, ofisleri sadece yakın vadede değil, bundan sonra yaşanabilecek her türlü olaya karşı güvenli bir hale getirecek.

Youtube konu ile ilgili bildiriyi Google üzerinden kamuoyu ile paylaştı. Youtube’un başına gelen bu olaydan sonra ise Google’ın kendi içinde nasıl bir yol izleyeceği henüz bilinmiyor. Youtube’un Google’ın bünyesinde olması Google yetkililerini de kendilerine karşı olabilecek bir saldırı yüzünden huzursuz etmişe benziyor. Sadece Amerika’da değil dünyanın hemen hemen her ülkesi için Google bu endişeyi yaşamaya başladı.

39 yaşındaki Nasim Aghdam’ın üç kişiye ateş ettikten sonra kendini öldürmesi şeklinde gelişen olaylar tüm dünyada da kısa sürede yankı bulmuştur. Nasim Aghdam’ın bu saldırıyı gerçekleştirmeden önce Facebook hesabından paylaştığı mesajlar ise böyle bir saldırı gerçekleştireceğinin de habercisi olmuş. Nasim Aghdam bir süredir kendisine ait olan Youtube kanalı üzerinden yayınlar yapmasına karşın Youtube’un bazı kanalları kollarken bazı kanalların yükselişine engel olduğunu ve bu yüzden de kendisinin yeterli seviyede tanınmadığını Facebook paylaşımlarında dile getirmiş.

Bununla birlikte Aghdam’ın Youtube’un hem maddi hem de manevi yönden kendisine zarar verdiğini düşünmesi üzerine böyle bir saldırı gerçekleştirdiği sonucuna varıldı. Aghdam’ın Youtube üzerinden yayınladığı bir videosunda ise kendisinin sistem tarafından desteklenmeyen bir kişi olduğunu ve insanların tek tek cezalandırılacağından bahsetmiş.

Ersin Yıldırım

1989 Malatyada doğdum. Gaziantep Üniversitesinde güzel sanatlar bölümünü bitirdim. Görsel sanatlara ilgi duyuyorum. Dans okulunda işletmeci olarak çalışmaktayım. YouTube videolarını yorumlamaya bayılıyorum. e.yildirim@youtubeturkiye.net https://www.youtubeturkiye.net/yazarlarimiz

Bir cevap yazın