YouTube Önemli Bir Güncelleme Yaptı | YouTube Türkiye Bilgi,Haber ve Destek Platformu

Aramak İstediğinizi Yazın

Küresel YouTube Haberleri

YouTube Önemli Bir Güncelleme Yaptı

Işıl Tuğçe 26 Mayıs 2020

Google’a ait olan çevrimiçi müzik uygulamaları, son birkaç senedir kullanıcı kitlesi Google Play Müzik ve YouTube Music gibi platformlara bölünmüştü. Google’a ait olan yeni servisin sunumu yapılırken eski servisi kullanan kullanıcılar hiçe sayıldı ve bu durumdan kaynaklı bir ikilem ortaya çıktı. Ama bu durum sonunda gelen güncelleme ile ortadan kalktı.


Dünya teknoloji devi olan Google, YouTube Music uygulamasını yapılan güncelleme sonucunda kullanıcıların Google Play Müzik‘te bulunan müzik arşivlerini YouTube bünyesine taşıma imkanını sunmak için harekete geçti. YouTube Music’i ilk kez indiren kullanıcılara uygulamayı açarken, Google Play Müzik üzerinden müziklerini takıma seçeneği sunuluyor. Bir tıklama ile önceden satın almış oldukları müzikleri direkt bir şekilde YouTube Music’e taşıma imkanı tanıyan Google’ın bu özelliği biraz geç kalsa da sonunda bu özelliği yayınlaması oldukça sevindirici bir durum oldu.

YouTube taşıma işlemi tamamlandığı zaman kullanıcıyı bilgilendirmek adına bir bildirim ve bir e-posta gönderimi yapıyor. Podcast’leri için Google Play Müzik uygulamasını kullanan kullanıcılar için Google, podcast kitaplıklarını Google Podcast’lere taşımak için bir aracı da kullanıma sundu. Kullanıma açılan hu araç yine bu şekilde çalışıyor.

Apple Music ve Spotify gibi şirketler ile rekabette öne geçmek isteyen Google’ın bu yeni hizmeti büyük beğeni kazandı. Ülkemizde de kullanıma açılan YouTube Premium sayesinde hem reklam olmadan hem de müzik dinlemek mümkün hale geliyor.
Aylık 16,99 TL ile satılan Premium hizmetinin hem müzik dinleyenler için hem de reklam görmek istemeyenler için en güzel çözüm olduğunu söylemek mümkün.

Etiketler

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir*