YouTube Şakası Sevgilisinin Ölümüne Neden Oldu | YouTube Türkiye Bilgi,Haber ve Destek Platformu

Type to search

Küresel YouTube Haberleri

YouTube Şakası Sevgilisinin Ölümüne Neden Oldu

YouTube Şakası Sevgilisinin Ölümüne Neden Oldu

 

Amerika’da bir kadın, sevgilisinin YouTube kanalları için çekmiş oldukları bir videoda, vurarak öldürmesi sonucunda 6 ay hapis cezası aldı. Haberi yayınlayan BBC Türkçe ’ye göre, 20 yaşında olan Monalisa Perez 2017 yılında 22 yaşındaki erkek arkadaşı Pedro Ruiz’e 30 santimetre uzaklıktan ateş etti. Göğsünde tutmuş olduğu ansiklopedi Ruiz’i kurşundan koruyacağını belirtti. Halstad şehrinde yaşayan sevgililer, YouTube kanallarında günlük hayatlarını ve şakalarını yayınlayarak, meşhur olmaya çalışıyorlardı. Çiftin 1 çocukları da bulunuyordu ve bu defa çok tehlikeli bir video yayınlayacaklarını belirttiler.

Perez, videoyu çektikleri esnada 2. Çocuklarına hamileydi ve Twitter’dan paylaştığı bildiride ‘’ ben ve Pedro, en tehlikeli videomuzu çekeceğiz. Bu onun fikri benim değildir ‘’ diye açıkladı. Ruiz, göğsünde tuttuğu ansiklopedinin onu koruyacağını düşünüyordu ve Perez’in ateş ettiği esnada 30 kişi ve 3 yaşındaki çocukları da onları seyrediyordu. Olayın hemen ardından Perez, acil yardım hattı 911’i arayıp, sevgilisini yanlışlıkla vurduğunu açıkladı. Bu konu ile alakalı olarak görülen davada Perez, ikinci dereceden cinayet suçunu kabul etmek zorunda kaldı.

Dava ile ilgilenen savcı James Brue, konuyla ilgili olarak bir açıklama yaptı. Bu açıklamada, ‘’saçma bir eylemin Pedro ile Ruiz tarafından planlanıp, zanlının yanlışlıkla ve hazin bir şekilde yaptıkları gösterinin güvenli olduğuna inanmış olduğunu’’ belirtti. Plansızca yapılan bir olay sonucu, ortaya trajikomik bir vaka çıkmasına neden oldu.

 

 

 

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *