Youtube Saldırısı Aydınlanıyor | YouTube Türkiye Bilgi,Haber ve Destek Platformu

Aramak İstediğinizi Yazın

Küresel YouTube Haberleri

Youtube Saldırısı Aydınlanıyor

Ersin Yıldırım 04 Nisan 2018

Youtube’un Kaliforniya’da bulunan genel merkezine yapılan saldırı bir anda dünya gündemine oturdu. Bir kişinin bir saldırı gerçekleştirmek için neden Youtube’u seçmiş olması ilk başta insanlara garip gelse de ilerleyen dakikalarda bunun nedeni de ortaya çıktı.

Youtube’un Kaliforniya’daki genel merkezine saldıran 39 yaşındaki Nasim Najafi Aghdam isimli kadının Youtube üzerinde kendisine ait bir kanalının olduğu saldırıdan sonra anlaşıldı. Ancak kanalda bulunan videoları filtrelenmişti. Yani var olmalarına karşın gizlenmiş durumdalardı ve insanlar videoları göremiyordu. Kısa bir araştırmadan sonra kadının Youtube videolarına başka kanallardan ulaşan insanlar bu videoları yine başka kanallardan paylaşarak kadını ifşa ettiler.

İran asıllı olan Nasim Najafi Aghdam görünüş itibariyle çeşitli enteresanlıklar sergileyen tipik bir Youtuber. Kendi kanalında giyim, jimnastik, spor ve dans ile ilgili videolar çekiyor. Kendi Facebook hesabından yaptığı bir paylaşım ise muhtemelen kadının Youtube genel merkezine yaptığı saldırı ile ilgili de bir ipucu içermekte. Kadın, Facebook üzerinden paylaştığı mesajında “Youtube’da eşit büyüme fırsatı yok” şeklinde bir şikayette bulunmuş. Buradan anlaşılıyor ki kadın kendi kanalının büyüyememesini Youtube’a mal etmiş. Bu da eline silahı alıp bir saldırı düzenlemesine yetmiş gibi görünüyor.

ABD basınında yer alan haberlere göre kadın 9 milimetre çapında bir silahla bu saldırıyı düzenlemiş. Saldırıda yaralanan iki kişi henüz hayati tehlikeyi atlatabilmiş değil. Konuyla ilgili ilerleyen günlerde ne gibi gelişmeler yaşanacağını göreceğiz.

Etiketler

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir*