Youtube Sayesinde Bulundu | YouTube Türkiye Bilgi,Haber ve Destek Platformu

Aramak İstediğinizi Yazın

Küresel YouTube Haberleri

Youtube Sayesinde Bulundu

Ersin Yıldırım 22 Nisan 2018

Youtube insanların güzel vakit geçirmelerinin yanına elbette zaman zaman başka amaçlara da hizmet ediyor. Bu amaçlardan bir tanesi de kayıp insanların Youtube videoları sayesinde bulunmaları. Bunun en güzel örneğini de geçtiğimiz aylarda Youtube’da yer alan bir videonun Facebook üzerinde yayınlanmasıyla evini terk eden bir çocuğun bulunması haberinden biliyoruz. Videoda kaldırımda yürürken önüne gelen balona röveşata yapmaya kalkan bir genç ailesi tarafından görülüyor ve bu sayede bulunuyor.

İşte buna benzer bir olay da bu kez Hindistan’da yaşandı. 1978 yılında 26 yaşındayken evinden kaçan Khomdram Gambhir Singh, Mumbai sokaklarında tek başına şarkı söylerken çekilen bir videosunun Youtube üzerinde yayınlanmasından sonra ailesi tarafından bulundu. Tam 40 yıl sonra gerçekleşen bu buluşma oldukça ilgi çekiciydi.

Singh’i tesadüfen Youtube izlerken gören erkek kardeşi Khomdram Kulachandra ise kendisine videonun yeğenleri tarafından izletildiği, videoya biraz dikkatli bakınca bu kişinin abisi olduğunu anladığını söyledi. 40 yıldır kayıp olan abisini yeniden görmesinin artık imkânsız olduğunu da söyleyen Kulachandra, ümidi çoktan kestikleri ve ölmüş olduğuna kendilerini inandırdıklarını söyledi.

40 yıl önce 26 yaşındayken evini terk eden Singh şu anda 66 yaşında ve durumu oldukça kötü. 40 yıldan beri ya dilenerek ya da günlük işlerde çalışarak yaşamını sağlayan yaşlı adam evden kaçmadan kısa bir süre önce evlenmiş bir asker. Evden ayrılmasının sebebini de mutsuz olmasına bağlıyor.

Etiketler

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir*