Youtube Üzerindeki Silah Videoları Kaldırılıyor | YouTube Türkiye Bilgi,Haber ve Destek Platformu

Type to search

Küresel YouTube Haberleri

Youtube Üzerindeki Silah Videoları Kaldırılıyor

Birkaç gün önce yayın politikalarını tekrar gözden geçiren Youtube önemli birkaç değişiklikle politikalarında güncelleme yaptı. Bundan böyle Youtube üzerinde silah tanıtımı ve satışı konulu videolar yayınlanamayacak. Bununla birlikte videolarda silah olmasa dahi silahlara ait aksesuarların da tanıtım videoları yasaklandı.

Dünyanın en büyük video paylaşım sitesi olan Youtube’un dünya üzerinde çok genç yaşlarda olan kullanıcıları da mevcut. Bu sebepten dolayı şirket silahlar konusundaki kurallarını daha da katı bir hale getirdi. Bundan sonra yayınlanacak videolarda silahlarla ilgili içerikli olanlar direkt olarak silinecek. Ayrıca şirket kimseye fark ettirmeden eski tarihli silah konulu videoların da kaldırma çalışmalarına başladı.

Günümüzde insanlar evlerinde çoğu zaman çeşitli silahlar yapmaktalar. Çoğu kendi başına bu işle bir hobi olarak uğraşsa da bu durum belli bir yaşında altındaki insanlar için silaha teşvik unsurları içeriyor. Üstelik bir silahın evde hangi aletlerle nasıl yapılacağı konusunda da yol göstermekte. Bu durumu fark eden Youtube da konuyla ilgili olan tüm kurallarını çok daha katı bir hale getirdi.

Silah videolarının Youtube üzerinden kaldırılması elbette silahlar ile ilgili konularda kanalları olan ve bu işten yüksek gelir elde eden Youtuberları vuracak gibi gözüküyor. Çünkü Youtube geriye dönük olarak da bu videoları silmeye başladı. Bununla birlikte silah satışının yapıldığı çeşitli videoların kaldırılması bu satışı yapan insanları da oldukça zor durumda bırakacak.

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *