Youtube Videoları Neden Siliniyor? | YouTube Türkiye Bilgi,Haber ve Destek Platformu

Aramak İstediğinizi Yazın

Küresel YouTube Haberleri

Youtube Videoları Neden Siliniyor?

Ersin Yıldırım 11 Nisan 2018

Son zamanlarda gündeme bomba gibi düşen olaylardan bir tanesi de hackerların Youtube üzerindeki videolara saldırmaları oldu. Prosox ve Kuroi’sh adındaki hackerların hedefi öyle hit toplamayan videolar değil. Bu korsanlar gerçekten büyük ses getirmek için çabalıyorlar ve sildikleri videolar da önemli videolar.

Adele, Shakira, Noughty Boy ve pek çok şarkıcının Youtube üzerinde en çok izlenen şarkıları bir gece de hacklendi. Bu hackleme video isimlerini değiştirmek şeklinde oldu. Bu bakımdan bu sanatçılar biraz şanslıydılar çünkü en azından videoları yerinde duruyor ve izlenme oranları istatistiklerine bir zarar gelmemişti. Ama her sanatçı bu kadar şanslı değildi.

Youtube’un en çok izlenen videosu olma özelliğini elinde bulunduran Despacito bir anda Youtube üzerinden silindi. İşin ilginç tarafı ise bu olaylarla ilgili olarak Youtube tarafından henüz bir açıklama yapılmamış olması. Bir hackerlik geleneği olan isim değiştirme ya da kendileri ile ilgili olarak bir kanıt bırakma yöntemi de bu sefer hackerlar tarafından abartılmış. Hackerlar silmedikleri videoların isimlerini “Hacked by Prosox” şeklide değiştiriyorlar.

Despacito videosu Youtube üzerinden tamamen silinmiş olmasına karşın henüz bu olay gün yüzüne çıkmadı. Bu sebepten dolayı Youtube’da bu konu hakkında herhangi bir açıklama yapma gereği duymuyor. Ancak elbette bu konu bu şekilde basitçe kapanacak bir konu değil. Yakın zamanda konuyla ilgili Youtube cephesinden bir açıklama bekleniyor.

Etiketler

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir*