YouTube Videoları Silmeye Devam Ediyor | YouTube Türkiye Bilgi,Haber ve Destek Platformu

Aramak İstediğinizi Yazın

Küresel YouTube Haberleri

YouTube Videoları Silmeye Devam Ediyor

Ersin Yıldırım 30 Nisan 2018

Yakın bir zaman önce başladığı video silme işlemlerine Youtube halen tam gaz devam ediyor. Peki, Youtube neden videoları siliyor? Yoksa siz de videonuzun aninden kaybolmasına şahit oldunuz mu? Eğer bu durumu yaşadıysanız videolarınızın içeriğinde YouTube topluluk kurallarını ihlal eden bir şeyler olabilir.

Bilindiği gibi YouTube Aralık ayında sadece video silme işlemlerine destek olmaları için 10 Bin kişiyi işe almıştı. Bununla birlikte video silinmesi YouTube’un halen geliştirme aşamasında olan algoritması ile de devam etmekte. Bu algoritma videonun İçerisinde bulunan ırkçı söylem, şiddet, pornografi gibi unsurları bularak videonun yayından kaldırılmasını sağlıyor. Bu algoritmanın şu ana kadar toplamda silinen 8,3 milyon videonun 6,7 milyonluk kısmını bulduğu YouTube tarafından yapılan açıklamada belirtildi.

Algoritma sayesinde silinen 6,7 milyonluk video adedi oldukça tatmin edici ancak hala geliştirilmesi gerektiğini de gözler önüne sermekte. Bu adedin dışında kalan Videolar ise işe alınan 10 Bin kişi tarafından manuel olarak yayından kaldırılmış. Bununla birlikte YouTube toplumu sürekli olarak tahrik eden video kanallarını da hiçbir uyarı yapmadan direk olarak silmekte. Kısa bir zaman içinde YouTube üzerinde suç teşkil edebilecek video sayısının oldukça azaltılması planlanmakta. Ancak her zaman olduğu ilk olarak değerlendirilmeye alınacak Videolar İngilizce içerikli videolar. Diğer türlü ise eski usul şikâyet sistemiyle videolar inceleme altına alınıyorlar.

Etiketler

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir*