YouTube Yeni Özelliği İle Geliyor

Google, diğer marka haline gelen teknoloji devleri gibi insanların cihazlarıyla oldukça çok zaman geçirmesini istemiyor. Bu durumda da biliyorsunuz ki Android işletim sistemi içinde özel sistemler ve uygulamalar var. Google, bu konuda YouTube’u da  pas geçmiyor. Bunun sebebi ise firmanın en fazla vakit geçirilen servisleri içerisinde YouTube’un yer alıyor olmasıdır. Bununla birlikte servise gelen en güncel özellik, uyku zamanı hatırlatıcısı oldu. İnsanlar artık belirli saatlerde giriş yaparak uygulamanın kendilerine “uyuma zamanın geldi” hatırlatmasını yapmasını da sağlıyor. YouTube’da herhangi bir şey izlerken sürenin nasıl geçtiğini anlamayanlar için gayet güzel olan bu özellik, uyku uyarısı ile istenildiği takdirde izlenen videonun orta bölümünde, istenildiğinde de izlenmiş olan video bittikten sonra gösterebiliyor.

YouTube Son Olarak PewDiePie İle Olan Ortaklığında Ses Getirmişti

Tam tamına 104 milyon aboneye sahip olan PewDiePie, yapılan sürpriz anlaşma sonucunda artık özel bir şekilde YouTube üzerinden canlı yayınlar yapacak. Bu konu hakkında herhangi bir miktarın paylaşılmadığı önemli bir anlaşma yapan Felix Kjellbergdaha öncesinde özel olarak DLive üzerinde de canlı yayınlar yakıyordu. 2020 yılında canlı yayınlara daha fazla önem vereceğini dile getiren PewDiePie, yayınları asıl kitlesinin yer aldığı YouTube’da yapıp çok daha fazla insana ulaşacak gibi duruyor.

YouTube’la karşılıklı olarak geçmiş dönemlerde ciddi problemler yaşayan fakat 100 milyonu geçip bir ilke imza atan ünlü YouTuber, Google’ın YouTube üstünde özel anlaşma yaptığı CouRage, Typical Gamer ve Valkyrae gibi kişilerin en yeni ve en fazla dikkat çeken ismi konumunda bulunuyor.

Ersin Yıldırım

1989 Malatyada doğdum. Gaziantep Üniversitesinde güzel sanatlar bölümünü bitirdim. Görsel sanatlara ilgi duyuyorum. Dans okulunda işletmeci olarak çalışmaktayım. YouTube videolarını yorumlamaya bayılıyorum. e.yildirim@youtubeturkiye.net https://www.youtubeturkiye.net/yazarlarimiz

Bir cevap yazın