YouTube’da Galatasaray İlk 10’da

Galatasaray, YouTube’da Avrupa geneli baz alındığında en çok aboneye sahip olan spor kulüpleri içinde 10. sırada yer alırken, Fenerbahçe ise 12. sırada bulunuyor. Galatasaray, 1,5 milyon abone ile YouTube üzerinde en çok izlenen Türk takımı konumunda yer alıyor. Fenerbahçe, 1,3 milyon abone ile ülkemizde ikinci sırada bulunurken, Beşiktaş‘ın 635 bin, Trabzonspor‘un ise 222 bin YouTube abonesi var.

Galatasaray, 2000 yılı içerisinde Avrupa’da futbol dalında kazandığı UEFA Kupası ve UEFA Süper Kupası dahil olmak üzere birçok başarı ve son 2 sezon itibariyle Türkiye’de şampiyon olarak UEFA Şampiyonlar Ligi’nde mücadele etmesiyle beraber YouTube kanalında da ulusal ve uluslararası platformda izlenirliğini artış gösterdi.

Ülkemize basketbol dalında da en fazla kupayı Galatasaray getirmiştir. 2009 senesinde kadınlarda Avrupa Kupası’nı kazanan Galatasaray, kadınlarda 2015 senesinde Avrupa Ligi ve erkeklerde ise 2016 yılında Avrupa Kupası’nı da kazanmaya başardı. Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı da uluslararası arenada birçok kupa kazanma balarısı gösterdi.

Fenerbahçe yakın takipte

YouTube‘da Avrupa geneli baz alındığı zaman en çok aboneye sahip olan spor kulüpleri içinde 12. sırada yer bulan Fenerbahçe ise futbolda UEFA Avrupa Ligi’nde 2012-2013 sezonu içinde yarı final ve UEFA Şampiyonlar Ligi’nde de 2007-2008 sezonunda çeyrek final oynamayı başardı. Avrupa’nın kulüpler statüsünde bir numaralı basketbol organizasyonu THY Avrupa Ligi’nde ise Türk takımları içinde erkeklerde tek şampiyonluk yaşayan takım Fenerbahçe oldu. Fenerbahçe, THY Avrupa Ligi’nde 2016-2017 sezonunda şampiyon olmuştu.

Ersin Yıldırım

1989 Malatyada doğdum. Gaziantep Üniversitesinde güzel sanatlar bölümünü bitirdim. Görsel sanatlara ilgi duyuyorum. Dans okulunda işletmeci olarak çalışmaktayım. YouTube videolarını yorumlamaya bayılıyorum. e.yildirim@youtubeturkiye.net https://www.youtubeturkiye.net/yazarlarimiz

Bir cevap yazın