Youtube’dan Yeni Özellik: Dijital Sağlık

Dünyada en çok tercih edilen video barındırma platformu olan YouTube yeni bir özellik ile kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Merkezi Amerika Birleşik Devletlerinin; San Bruno, Kaliforniya şehri olan YouTube 2005 yılında üç eski PayPal çalışanı tarafından kurulmuştu. Daha sonra Google tarafından satın alınan ve geliştirilen YouTube yeni bir özellik ile platformunu güncelliyor.

Dijital Sağlık

YouTube’un yeni özelliği Dijital Sağlık artık size ne zaman uyumanız gerektiğini söyleyecek. YouTube videolarını bırakamıyorsanız ve uyku düzeniniz bozuluyorsa YouTube’un bu özelliği sayesinde kendinizi kontrol altına alabilirsiniz.

Nasıl Olacak?

En çok merak edilen konu yıllardır dijital sağlık alanında geliştirme çalışmaları yapan YouTube’un uyku düzenini nasıl kontrol altına alacağı sorusu oldu. Dijital sağlık ayarlarını ayarlar bölümünden yapılmaktadır. Öncelikle YouTube ayarlar bölümünden uyuma uyarısının ne zaman geleceğini belirleyeceksiniz. Daha sonra uyarının hangi belirli zaman aralığından bildirileceğini seçeceksiniz. Bu alternatiflerin yanı sıra uyarı bildiriminin video sırasında mı veya video bittikten sonra mı gösterileceğini de seçebileceksiniz.

YouTube Neden Kendisine Zarar Veriyor?

YouTube bu özellik ve önceden getirdiği Dijital Sağlık özellikleri ile her ne kadar kendi kullanıcı kitlesine ve izleme oranlarına zarar verse de; YouTube kullanıcılarının mutsuz, düzensiz ve sağlıksız olmasını istemiyor. Günümüzde kullanıcı deneyimine önem veren firma bulmak çok zor olduğundan YouTube’a bu yeniliklerinden dolayı teşekkür etmek gerekir.

Youtube Türkiye

Özelliğin çok yakında tüm android ve ios cihazlarında başlatılması düşünüyor. YouTube yeni özelliğini Türkiye’de de aktif edecek. En geç Haziran’ın başında siz de bu özelliği kullanabilirsiniz.

 

Ersin Yıldırım

1989 Malatyada doğdum. Gaziantep Üniversitesinde güzel sanatlar bölümünü bitirdim. Görsel sanatlara ilgi duyuyorum. Dans okulunda işletmeci olarak çalışmaktayım. YouTube videolarını yorumlamaya bayılıyorum. e.yildirim@youtubeturkiye.net https://www.youtubeturkiye.net/yazarlarimiz

Bir cevap yazın