YouTuber Enes Batur Hakkında Çıkan Haberlere Cevap Verdi

YouTuber Enes Batur Hakkında Çıkan Haberlere Cevap Verdi

 

Enes Batur hakkında birkaç gün önce televizyon ve bazı haber siteleri saldırgan bir tavırla haberler yayınlamıştı. Enes Batur’a karşı eski videoları ve yapmış olduğu paylaşımları göstererek saldırılar yapıldı. Ünlü YouTuber Enes Batur cephesinden konuyla ilgili olarak ne zaman açıklama geleceği merakla bekleniyordu. Nitekim beklenen bu açıklama 2 gün sonra yapıldı.

 

Enes Batur’u Ana Haber Bültenine Taşıyan Beyaz TV: Çocuklarınızı Bu Adamdan Uzak Tutun!

Özellikle YouTuber’ın filmi çıktığı sırada yapılan eleştirilerin, sebebini anlayamadığını belirten Enes Batur, Mevlâna videosu hakkında çıkan iddialara yanıt verdi. Yüklemesini yeni yaptığı iddia edilen ve arka fonda Mesneviden Ders Aldım ilahisi çalarken, hover boardla döndüğü video ile ilgili soruları cevapladı. Ünlü YouTuber bu videoyu yeni yüklemediğini, internet trendi olduğu zamanlarda 2017 Kasım ayında yüklediğini anlattı.

Haber kanallarının, hayranlarının videoya verdiği tepkilerin de doğru olmadığını belirten YouTuber, bunların aksine videoyu paylaştığı zamanlarda çok takdir edildiğini vurguladı. Paylaştığı videonun Mevlana’ya hakaret içermediğini ayrıca içeriyor olsaydı o zamanlar buna benzer tüm videoları üretenlerin suçlanması gerektiğini söyledi.

 

Enes Batur’un Filmi Arif V 216’yı Geride Bırakarak Bu Hafta En Çok İzlenen Film Oldu!

YouTuber’ın bahsettiği trend geçtiğimiz senelerde sosyal medyada çok paylaşılıyordu. Buna benzer videoların paylaşıldığı esnada hiçbir haber kanalı konuyla ilgili hiçbir şey yapmadı. Ayrıca Enes Batur bu videoyu Instagram hesabından da paylaştı ve hiç olay olmadı. Açıkçası YouTuber’ın filminin çıktığı sırada böyle haberlerin yapılıyor olması biraz düşündürücü değil mi?

 

 

Ersin Yıldırım

1989 Malatyada doğdum. Gaziantep Üniversitesinde güzel sanatlar bölümünü bitirdim. Görsel sanatlara ilgi duyuyorum. Dans okulunda işletmeci olarak çalışmaktayım. YouTube videolarını yorumlamaya bayılıyorum. e.yildirim@youtubeturkiye.net https://www.youtubeturkiye.net/yazarlarimiz

Bir cevap yazın