Youtuber'lara Kötü Haber | YouTube Türkiye Bilgi,Haber ve Destek Platformu

Type to search

Küresel YouTube Haberleri

Youtuber’lara Kötü Haber

Youtuber’lara Kötü Haber

 

İnternet sitesi Youtube, reklamdan para kazanma sisteminde değişiklik yapmaya karar verdi. Platformdan para kazanmak artık çok zor bir hal alacak. Birkaç senedir Youtuber isimli bir meslek oluşmasına neden olan Youtube kanalı, reklamlar aracılığıyla içerik ortağı olan kişilere büyük tutarlarda paralar kazanmasına sebep oldu. Bunların en başında Logan Paul olayı gelmektedir.

Yeni Şartlar Açıklandı

Yapılan yeni bir düzenleme ile birlikte Youtube’dan eskisi gibi para kazanmak daha zor olacak. Daha önceden Youtube’un içerik ortağı olup, Google AdSense ile para kazanmak için kanalınızın 10.000 görüntülemeye sahip olması yeterli geliyordu. Fakat bu durum artık değişiklik gösterecek. 20 Şubat’ta yürürlüğe girmesi beklenen bu düzenleme ile birlikte, artık kanal sahibinin 12 ay içinde 4.000 saat video izletmiş olması gerekiyor. Ayrıca en az 1.000 abonesi de olması lazım.

Şimdi kanalı olanların da 20 Şubat tarihine kadar bu istatistikleri tutturamaması durumunda artık videolarından para kazanmaları söz konusu olmayacak. Yapılan bu yeni düzenleme ile platformda reklam verenlerin, reklamlarının yüksek standartlarda gösterilecek. Youtube’un ilk sırada hedeflediği budur. BBC’nin yapmış olduğu habere göre Youtube, bu yeni kuralların istenmeyen içerik yükleme, taklitçiler ve kötü aktörler ile mücadele etmek için yaptığını belirtiyor. Bütün uygunsuz videoların gelir sağlamasını engelleme işlemidir. Youtube çalışanlarının büyük reklam markalarının içerikle eşleşmiş olan kategoriye eklemeden evvel, tüm video ve klipleri gözden geçireceğini bildirdi.

 

 

 

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *