Youtube'u Reklamsız ve İnternetsiz Kullanın | YouTube Türkiye Bilgi,Haber ve Destek Platformu

Aramak İstediğinizi Yazın

Küresel YouTube Haberleri

Youtube’u Reklamsız ve İnternetsiz Kullanın

Ersin Yıldırım 04 Nisan 2018

Youtube reklamları bazen dozunda olabildiği gibi bazen de izleyiciyi gerçekten zıvanadan çıkartacak kadar fazla olabiliyor. Bu durumda izleyici tamamen videoyu yükleyen kişinin insafına kalmış durumda. Bazıları aynı videonun başka bir kişi tarafından yüklenmiş versiyonunu ararken bazıları da video izlemekten vazgeçiyorlar. Youtube reklamları ile arası iyi olmayan kişiler için yeni bir uygulama piyasaya sürüldü. Newpipe adını taşıyan bu uygulama insanları reklam derdinden kurtarıyor.

Yakın zaman Google, Youtube videolarını reklamsız ve çevrimdışı olarak izlenebilmesi için Youtube Red adında bir servisi hayata geçirmişti. Ancak bu servisten faydalanmak için önceden belirlenmiş birkaç ülkeden bir tanesinde yaşamak gerekiyordu. Bununla birlikte reklamları görmemek için bu uygulamaya aylık 10 dolar ödemek gerekiyordu. Ancak Android kullanıcıları için Youtube videolarını reklamsız olarak izleyebilecekleri bir uygulama var.

Newpipe adına taşıyan bu uygulamaya elbette Google Play Store üzerinde bulmak mümkün değil. Bu yüzden bu uygulamayı indirmek isteyenler cihazlarına F-Droid adındaki uygulama mağazasını indirip uygulamayı buradan cihazlarına indirebilirler. Telefonunuzun ayarlar kısmından da “Bilinmeyen kaynaklardan yükle” seçeneğini aktif etmelisiniz. Newpipe uygulamasını telefonunuza kurduktan sonra artık Youtube videolarını reklamsız olarak izleyebilirsiniz. Ayrıca Youtube üzerinde bu şekilde yaptığınız hiçbir hareket de kayıt altına alınmıyor. Özellikle gizlilik konusunda endişe duyanlar için bu yönüyle de yararlı bir uygulama. Uygulamanın kendi içerisinde güncelleme özelliği bulunmuyor. Bu yüzden güncellemeler için F-Droid üzerinden uygulama sayfasını zaman zaman ziyaret edebilirsiniz.

Etiketler

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir*