Youtube Sayesinde Para Kazanmanın Yolları

İnternetten para kazanma yöntemleri her geçen gün artmaktadır. En bilindik ve popüler yöntemlerden birisi de Youtube aracılığı ile para kazanmaktır. Youtube’dan binlerce kişi almış olduğu reklamlar sayesinde para kazanmaktadır. Youtubedan reklam almak ve reklam oluşturmak için öncelikle bir youtube kanalına ihtiyaç vardır. Youtuber olmak isteyen kişiler ise youtubedan para kazanmak ile ilgili yazıları okumaktadırlar.

Youtubedan Nasıl Para Kazanılır?

Youtubedan para kazanmak için öncelikle bir youtube kanalı açmanız gerekmektedir. Youtube kanalı açmadan youtubedan reklam almak işlemini gerçekleştiremeyeceğinizden dolayı para da kazanamayacaksınız. Youtube kanalınızı açtıktan sonra içerik oluşturma kısmına artık geçebilirsiniz. Oluşturacağınız içerikler tamamen size özgü olması da çok önemlidir. Başka bir kanalın videosunu kopyalayıp yapıştırma şeklinde kendi kanalınıza yüklemeniz para kazanmanızı engelleyecektir. Youtube her içerik üreticisinin özgün içerik üretmesini ister ve bu şekilde para kazanmanızı sağlar.

Youtube’dan kazanacağınız para tahmin ettiğinizden de daha fazla olabilir. Öncelikle Youtube’dan para kazanmak için bir Adsense hesabına ihtiyacınız olacak. Adsense hesabını youtube hesabına bağladıktan sonra youtubedan para kazanmak için en önemli adımı atmış olursunuz. Youtubedan elde edeceğiniz gelirler bu hesapta birikecektir.

Adsense Hesabı Nasıl Açılır?

Adsense hesabı google hesabı ile birlikte açılır. Google adsense yazarak ilk sayfaya tıklıyoruz. Burada gerekli olan yerleri doldurduktan sonra adsense hesabınız artık açılmış durumda. Adsense hesabınızı youtube hesabınıza bağlamanız gerekmektedir. Bu şekilde hesabınız artık kullanılabilir ve youtubedan para kazanmaya açık bir vaziyettedir.

Adsense Hesabı Youtube Hesabına Nasıl Bağlanır?

Youtube hesabınızdan account sekmesine geliyoruz. Buradan incele ve değiştir seçeneğine tıklıyoruz. Ardından bu sekmenin altında yer alan ilişkilendirilmiş adsense hesabına tıklıyoruz. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra değiştir seçeneğine tıklıyoruz. Ardından açılan sekmede google adsense hesabınız girmeniz istenecek. Bu sekmeden adsense hesabınızı girecek ardından sizden bir kimlik doğrulanma isteyecektir. Kimlik doğrulanma işlemini tamamladıktan sonra hesabınız artık youtube hesabı ile ilişkilendirilmiş durumdadır. Elde etmiş olduğunuz gelirler burada ki gelirler sekmesinden gözükecektir.

Youtube’dan Oluşturacağınız Özgün Videolar Nasıl Olmalıdır?

Youtubedan para kazanmak için yüzünüzü kullanmanıza veya iyi bir görüntü ekipmanına ihtiyacınız yok. İnternetten elde edeceğiniz bilgileri kendiniz özgün bir şekilde hazırlayarak youtube hesabınıza yükleyebilirsiniz. Youtube hesabına yükledikten sonra mutlaka açıklama kısmında insanların aramasını sağlayacak olan etiketleri oluşturmalısınız. Bu etiketleri oluşturmanız youtube platformunda videolarınızın üst plana çıkmasını sağlayacaktır.

Youtube Videolarınızın Sesleri Nasıl Olmalıdır?

Öncelikle iyi bir video hazırladıktan sonra videonuza ekleyeceğini sesler de çok önemlidir. Ekleyeceğiniz seslerin telif hakkına tabi olup olmamasına dikkat etmelisiniz. Telif hakkına sahip olan sesleri videonuzda kullanmanız para kazanmanızı engelleyecektir. Youtubedan para kazanmak için mutlaka seçeceğiniz ses dosyalarına maksimum dikkat etmeniz gerekmektedir. Seçeceğiniz olduğunuz bu ses dosyaları özgün bir ses dosyası ise telif hakkı olmayacaktır. Dilerseniz telif hakkı olmayan müzikleri de tercih edebilirsiniz.

Işıl Tuğçe

1992 yılında Kayseri'de doğdum. Cerrahpaşa tıp fakültesi mezunuyum, araştırma görevlisi olarak Erciyes Üniversitesinde çalışmaktayım. Youtube ile ilgileniyorum. Youtube videolarını analiz etmekten hoşlanıyorum. isiltugce@youtubeturkiye.net https://www.youtubeturkiye.net/yazarlarimiz

Bir cevap yazın